WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Vajina Daraltma

Vajina daraltma genellikle ameliyat ile yapılan bir işlemdir. Bu işlemler kişinin şikayetleri doğrultusunda yapılan bir cerrahi operasyondur. Vajina daraltma ameliyatları kadın doğum doktorları ve plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır.

Vajina daraltma estetik bir ameliyat olmadığı gibi tamamen fonksiyonel bir ameliyattır. Genellikle kadınlar vajinaların estetiğinden dolayı şikayetler bulunmaktadır. Genel bir tanı konduktan sonra kişiye gerekli durum aksedilerek vajina daraltma ameliyatına başlanır. Cinsel yaşamı etkileyen bu durum kadınlara oldukça fazla sıkıntı yaşatmaktadır.

Vajina daraltma ameliyatları yaklaşık 1- 1,5 saat kadar süren bir operasyondur. Kişi ameliyat olduktan 2-3 saat sonra isteğine bağlı olarak evine gidebilir. 1 hafta 10 gün kadar dinlenmelidir. Vajina kısmında görülen ağrı ve şişlikler durumunda buz tedavisi uygulanmalıdır. Ameliyat sonrası ara ara kanamalar görülebilmektedir. Ameliyat için en uygun zaman genellikle adet döneminden sonra ki günlerdir. Çünkü bu durum yaklaşık 3-4 haftalık bir süre kazanılmasını sağlar.

Vajina daraltma, ameliyat dışında vajina daraltıcı kremler ile de sağlanabilmektedir. Bu kremler vajinaya sürülerek oradaki dokuların sıkılaşmasını gerçekleştirir. Aynı zamanda vajina daraltıcı krem cinsel ilişki esnasında daha çok zevk alınmasını da sağlamaktadır.

Geniş bir vajina ilişki esnasında kadının ve erkeğin haz almasını engelleyen bir durumdur. Partnerler bu sebepten dolayı ilişki esnasında bekledikleri hazzın alınamamasından dolayı mutsuz olabilmekte ve kadınlar bir takım psikolojik etkiler altında kalabilmektedir.

Kişinin isteğine göre lokal ve genel anestezi uygulanarak yapılan bu ameliyatlar kesin çözüm sunduğu gibi cinsel hayatınızı da daha sağlıklı ve düzenli olarak yaşamanızı gerçekleştirir.

28 Ağu 2021 14:32

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.