WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Sertleşme Nedir

Sertleşme erkeğin cinsel ilişki sırasında penisinin ereksiyon olması durumudur. Sertleşmenin gerçekleşmesi kişinin cinsel anlamda uyarılmasına bağlıdır. Cinsel ilişki için mutlaka sertleşmenin olması gerekmektedir. Vajina girişini gerçekleştirecek kadar sertliğe ulaşamayan bir penis ilişkinin yaşanmasına engel olmaktadır.

Sertleşme problemleri kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Sertleşmenin problemleri birçok sebebe bağlı olabilmektedir. Genellikle ülkemizde en çok görülen sertleşme sorunlarının başında penis eğriliği, depresyon ve sigara kullanımı gelmektedir.

Cinsel yaşam bilindiği gibi günümüzde kişilerin birbirlerine duydukları arzuların pekiştirilmesi adına veya ihtiyaç anlamında yaşanılan bir beraberliktir. İlişki esnasında kadın ve erkek tatmin olmayı arzulamaktadır. Kadınların orgazm olma süresi erkeklere nazaran daha uzun sürmektedir. Bu sebepten dolayı erkek ilk boşalmayı yaşadıktan sonra ilişki devam edecek sertliği korumalıdır. Genellikle ilk boşalmadan sonra penisin yumuşaması ve sertleşmenin zor gerçekleşmesi ilişkinin tadını kaçırabilmektedir.

Sizlerde bu gibi durumlara maruz kalmamak adına cinsel sağlık yaşantınıza fazlasıyla dikkat etmelisiniz. Ülkemizde yoğun iş hayatı ve normal yaşam koşullarına bağlı olarak yaşanılan stres kişilerin cinsel hayatında gösterdikleri performansın düşmesine sebep vermektedir. Yorgun bir bünye ile yaşanılan ilişki esnasında bazı problemlerin görülme olasılığı da artmaktadır.

Hemen her erkek hayatının bazı dönemlerinde sertleşme problemi ile karşılaşabilir. 2-3 kez yaşanılan bu durum büyütülecek bir sorun değildir. Eğer 1 aydan fazla süredir sertleşme problemi yaşıyor iseniz işte o zaman ciddi bir sorun ile karşı karşıyasınız.

Sertleşme problemini kısa süre için ya da anlık ilişkileriniz için ortadan kaldırmak istiyorsanız ereksiyon sağlayıcı ürün kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürünler penisin maksimum sertliğe ulaşmasını sağlamaktadır.

28 Ağu 2021 14:31

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.