WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Prezervatifle Hamile

Prezervatif, cinsel ilişki sırasında kullanılan özellikle cinsel sağlık için çok önemli olan bir şeydir. Özellikle gelişen teknoloji ile farklı tip ve özellikte çıkarılan prezervatifler en etkili doğum kontrol yöntemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Peki, akla şu soru geliyor kullanılmasına rağmen prezervatifle hamile kalınır mı bunun cevabı aslında hem evet hem de hayırdır.

Peki, bu sorunun cevabı neden muallak çünkü bazı durumlarda kullanılan prezervatif cinsel ilişki sırasında hırpalanarak patlayabilir bu durumun fark edilememesi karşı taraftaki partnerin hamile kalması riskini arttırmaktadır. Böyle durumların oluşması ve çoğumuzun başına gelebileceğini unutmamak gerekmektedir. Bu durumların yaşanmasını engellemek yine bizim elimizdedir.
 
Cinsel ilişki sırasında özellikle sürtünmeden kaynaklı hasarlar prezervatifin patlamasına sebep olabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için kayganlaştırıcı jeller kullanılabilir böylece sürtünmeden kaynaklı aşınma riski en aza indirilmiş olur. Sıkıntılı durumları yaşamamak için her türlü tedbiri almak gereklidir. Erkeğin aldığı önlemlerin yanında karşı tarafında alacağı önlemler sayesinde hamile kalma riski en aza indirilebilir. Özellikle ülkemizde eğitimsizlikten kaynaklı cinsel riskler ortada iken bu durumla alakalı yapılacak eğitici ve öğretici çalışmalar ile bilinçlendirme çalışmaları yapılmalıdır. 

27 Ağu 2021 16:24

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.