WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Prezervatif Nasıl Kullanılır

Cinsel ilişkide prezervatif kullanımı cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesinde oldukça etkili olmaktadır. Ayrıca kadınların istenmeyen gebelik probleminin önüne geçebilmesi için prezervatif kullanımı ile cinsel ilişkiye girme istekleri oldukça fazladır.

Günümüzde prezervatif kullanımını yanlış yapan insanlar bir takım sıkıntılar ile karşılaşabilmektedir. Bu sıkıntıların önüne geçebilmek için prezervatifin nasıl kullanılacağı hakkında sizleri bilgi vereceğiz. Öncelikle kullanılacak olan prezervatif ambalajından çıkarılırken kesici alet yardımı ile çıkarılmamalıdır. Bu gibi aletler prezervatifin zarar görmesine sebebiyet vermektedir. Prezervatifi eliniz ile ambalajın da bulunan açma yerinde yırtılarak açılmalıdır.

Cinsel ilişkiye girmeden önce penisin sertleşmiş bir halde bulunması ve prezervatifin ereksiyon halindeki penise takılması gerekir. Prezervatif ambalajından çıkarıldıktan sonra uç kısmından tutularak penis başına yerleştirilmelidir. Uç kısmında bulunan hava boşluğu başparmak ve işaret parmağı ile sıkılarak içerdeki hava boşluğu çıkarılmalıdır. Hava boşluğunun çıktığından emin olduktan sonra prezervatif penis köküne doğru sıvazlanarak tamamen takılmalıdır.

Kullanacağınız prezervatiflerin penisinize uygun büyüklükte olduğuna dikkat ediniz.  Çünkü ilişki esnasında prezervatifin çıkma olasılığı oldukça yüksektir. Kullanacağınız prezervatiflerin kaliteli olduğuna ve dikkat etmeye özen gösteriniz. Son kullanım tarihine de dikkat etmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Boşalma sonrası mutlaka prezervatifi çıkarıp çöpe atınız. Cinsel ilişkilerinizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız mutlaka prezervatif kullanımını gerçekleştirin.

28 Ağu 2021 14:27

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.