WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Penis Büyütme Ameliyatları

Genellikle genç yaştaki kişilerin baş vurduğu penis büyütme ameliyatları ileri yaşlardaki kimseler tarafında genellikle ereksiyon problemi ile beraber tercih edilmeye başlamaktadır. Penis büyütme ameliyatları iki cerrahi işlemin bir arada yapılmasını ön görür. Bu işlemlerin amçları farklıdır. Bir uygulamalar bütününde amaç uzatmakken diğer uygulamalar bütününde amaç kalınlaştırmaktır. 

Bu operasyonlarda penis boyunu uzatmak için organın köküne yapılan bir kesi ile penis ön suspensuar ligaman denilen liflerinden ayrılır ve vücut içinde kalan bir kısmı dışarı çıkarılır. Boyu uzatmak için vücudun herhangi bir yerinden penise ekleme yapılmaz. Bu işlem sayesinde penis sert değilken bir miktar uzama elde edilmiş olur. İşlem sonrası ereksiyon boyu ile ilgili bir değişiklik meydana gelmeyecektir. Ligaman kesilmesi şeklinde yapılan ameliyat sonrasında penis dengesi bozulabilir. Cinsel ilişki esnasında peniste sağa ya da sola doğru kaymalar olabilir. 

Penis büyütme ameliyatları sırasında kalınlaştırma işlemi için kalça bölgesinden deri ve yağ dokusu alınır. Lipasaksın yöntemini kullanarakta kalılık sağlanabilir. Kalınlaşma sonrasında iltahaplanma gibi problemler doğabilir. sertlikler, kireçlenme, pütürlükler, yüzeyde düzensizlikler oluşabilir. İltihap tedavi edilemezse, oluşabilecek doku tahribatı sonucunda penis kısmen ya da tamamı ile kaybedilebilir.

Penis Büyütme ameliyatları ile ilgili en önemli nokta tüm tıbbi müdahalelerde olduğu gibi bazı risklerin olduğudur. Olası bir hasar durumunda ereksiyon sorunlarının meydana gelme olasılığı oldukça yüksektir. İlgili sebepten ötürü penis büyütme operasyonları mikrocerrahi teknikleriyle uzman bir sağlık ekibi tarafından yapılmalıdır.Ameliyat bölgesinde kanama, hematom, doku nekrozu, dikiş açılması, his kaybı olabilir. Ayrıca ameliyat izinin kalması olasıdır.

28 Ağu 2021 15:04

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.