WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Geciktirici Spreylerin Erken Boşalmaya Faydası

Boşalma insanların yaşadıkları cinsel ilişkinin sonucu olarak fiziksel ve duygusal anlamda bir rahatlama biçimi olarak tarif edilebilir. Zamanı standart olmamakla beraber genellikle ideali çiftlerin birbirine yakın sürelerde bu duyguyu yaşaması şeklinde belirtilmiştir. Aradaki sürenin fazla olması bazen sorunlara yol açabilir. Örnek olarak çeşitli sebeplerden dolayı çok geç boşalan erkek ile ilişki yaşayan kadın kendi orgazmlarını tamamladıktan sonraki süreçte bu durumdan sıkılabilir. Ayrıca bunun tersi de mümkündür. Yani sağlıklı bir eşi cinsel açıdan tatmin edemeden boşalmak da erkeklerde görülen bir durumdur. Bu oluşumun tıp dilindeki adı erken boşalma olup günümüzde birçok erkeğin başında bulunan bir cinsel sıkıntıdır.

Genellikle varoluşu çiftler arasındaki ikili ilişkileri zedelediğinden ve seksüel hayatı mahvettiğinden ötürü erkekler yoğun bir şekilde erken boşalmamak için ne yapmalı arayışı içerisine düşerler. Cevap olarak verilebilecek birçok yöntem olmakla birlikte bunlardan hangisini kullanacağının kararını daha çok sıkıntıyı yaşayan erkek verecektir. Çünkü belli bir çözümden hoşlanmayabilir fakat diğerini uygulayabilir. Örnek vermek gerekirse erken boşalmamak için ne yapmalı diyen bir erkek cinsel ilişkileri esnasında prezervatif kullanımını tercih edebilir. Fakat başka bir erkek için bu yöntem hoş karşılanmayabilir. O da erken boşalmamak için ne yapmalı şeklindeki arayışlarına cinsel aktivite esnasında sıkça pozisyon değiştirerek cevap bulabilir. Sonuçta her iki yöntem de konu üzerinde etkili olabilir fakat farklı erkeklerin tercihleri de farklı olabilir. Bunu akıldan çıkarmamak gerekir. Yani erken boşalma sorunu yaşayan arkadaşı falanca yöntemi kullanıp iyileşen birisi de körü körüne o yöntemi uygulamak zorunda değildir.

Erken boşalmamak için ne yapmalı şeklinde arayışlara artık kadınlar da katılmaktadır. Sonuçta cinsel ilişki birlikte yaşanılan bir olgu olduğuna göre ve kadın evli olduğu kocasını sırf bu yüzden boşamayacağına göre erkeğinin bu konuda tedavi olmasına maksimum faydayı sağlamak için çaba sarf edebilir.

28 Ağu 2021 23:04

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.