WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Geç Boşalmak İçin Ne Yapmalıyım

Erkeklerde sık görülen cinsel sorunların başında erken boşalma gelmektedir. Cinsel ilişkide, erkeğin kontrolü dışında boşalmasına erken boşalma denilir. Birkaç çeşidi olan erken boşalma tiplerinden birisi seksüel aktivite başlamadan boşalma olayı gözlemlenmesidir. Ayrıca cinsel birleşmenin ilk saniyelerinde de boşalma olabilir. Bazen de bu durum mastürbasyon sırasında görülmezken sadece cinsel ilişki sırasında ortaya çıkabilir.

Görülme şekli nasıl olursa olsun erken boşalma erkek için daima bir problem sebebidir. Kişinin psikolojisini olumsuz etkilemenin yanında sosyal hayatına da kötü etki eder. İkili ilişkilerin bozulmasına sebep olabilir.

Bu sebeplerden dolayı erkekler geç boşalmak için ne yapmalıyım sorusunu kendilerine ve yakın çevrelerine daima yöneltirler. Ayrıca ergenlik dönemindeki gençlerin de cinsel ilişkiden daha fazla haz alabilmek için geç boşalma yöntemlerini araştırdığı bilinen bir gerçektir.

Geç boşalmak için ne yapmalıyım sorusu akla ilk olarak psikojenik yöntemler ve ilaçla tedavi yöntemlerini getirmektedir. Zira ilaçla erken boşalma tedavisi günümüzde yaygın olarak denenen bir yöntemdir.

Ayrıca geç boşalma için uygulanan bazı pratik yöntemler de bulunmaktadır. Geç boşalma için ne yapmalıyım diyen bir erkek ilk olarak boşalma anını kontrol edebilecek bazı yöntemlere yönelebilir. Bu yöntemlerden birisi boşalma sırasında testislerin yukarıya doğru kasılmasını engellemektir. Bu sayede boşalma hissinin kaybolduğunu görmek mümkündür.

Başka bir geç boşalma yöntemi ise ilaç kullanımı ile olmaktadır. Geciktirici ilaçların kullanımı ile mükemmel bir cinsel aktivitenin gerçekleşmesi sağlanacak ve orgazm süreniz uzayacaktır. Yalnız geciktirici ilaçların ve diğer belirtilen yöntemlerin kalıcı bir tedavisi mümkün olmamaktadır.  Bunun için kişinin alanında uzman bir doktora görünmesi gerekmektedir.

28 Ağu 2021 23:24

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.