WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Geç Boşalmak

Bakıldığında her erkek yaşadığı cinsellikte geç boşalmak istemektedir. Zira ne kadar geç boşalma yaşanılırsa ilişkiden o kadar fazla zevk ve haz alınmış olur. Fakat burada bilinmesi gereken en önemli detay cinsel aktivitenin asla tek taraflı yaşanan bir işlev olmadığıdır. Seksüel ilişkide karşı cinsin yaşadıkları da ilişkinin kalitesini belirlemede çok önemli bir yere sahiptir. Geç boşalma durumu bazen kadın üzerinde seksten soğuma, cinsellikten zevk alamama gibi ters etkilere sebep olabilmektedir.

Geç boşalma durumundan bahsetmeden önce erkeğin boşalma mekanizması tam anlamı ile kavranmalıdır. Boşalma birikme ve atılma olarak iki bölümde gerçekleşir. Birikme döneminde penisin kök kısmında meni birikir ve orgazmın yaklaştığı hissedilir. Atılma döneminde ise penisin kökünde bulunan kaslar kasılır ve boşalma olayı gerçekleşir. Atılma dönemi istemli olarak çalışır. Yani sinir sisteminin kontrolündedir. Bu sebeple bilinçli ve ya bilinçaltında bulunan düşünceler boşalmayı etkileyebilir. Geç boşalmanın oluşmasında stresin rolü de oldukça fazladır. Sürekli gergin durumda olan bir erkek penisinin dip kısmında bulunan kas yapılarını kontrol altında tutmada zorlanabilir.

Geç boşalma sorununa organik problemler de neden olabilir. Şeker hastalığı, sinir hastalığı, prostat hastalığı, idrar yolu daralması, boşalma zorlukları geç boşalmaya sebep olan bazı fiziksel durumlardır. Bu gibi durumlarda rahatsızlığın altında yatan problemin çözülmesi geç boşalma sorununu ortadan kaldırabilmektedir.

Geç boşalma sorunu yaşayan kişilerin bu durumdan kurtulabilmesi için kullanabilecekleri cinsel takviye ürünleri de bulunmaktadır. Bu ürünler cinsel istek arttırıcı ve ereksiyon sağlayıcı ürünlerdir. Özellikle cinsel istek arttırıcı ürünlerin kullanımı ile orgazmı daha şiddetli ve etkili yaşayabileceksiniz.

28 Ağu 2021 23:22

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.