WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmayı Önleyici Bitkiler

Erkeğin kontrolsüz şekilde yaşadığı boşalma duygusu erken boşalma ismi ile anılmaktadır. Hiç istenmeyen bir durum olmakla birlikte Dünya üzerinde birçok erkekte görülmektedir. Oluşumu kişilerin cinsel hayatını bitme noktasına getirebilmekte olup, kadını da bir o kadar olumsuz şekilde etkilemektedir. Hatta evli çiftlerde boşanmaya kadar gidebilen sorunlara yol açabilmektedir.

Özellikle ülkemizde bir sorun olmaktan çok cinsel bir ayıp, bir eksiklik olarak görüldüğünden doktora gitme oranı oldukça düşüktür. Sonuçta erken boşalma yaşayan erkekler doktora gitmeyerek başka çarelerde çözümler aramaktadırlar.

Bu yöntemlerin başında özellikle Uzakdoğu tarafında sıklıkla kullanılan bitkisel tedavi oldukça önemli bir yere sahiptir. Bitkilerin sağladığı yararı tahmin etmek o kadar zordur ki hemen hemen bütün bitkiler bünye üzerinde çeşitli sorunları çözme konusunda uzmandır.

Erken boşalmayı önleyici bitkiler aslında Uzakdoğu ve Hindistan bölgesinde daha bol şekilde bulunmakla birlikte ülkemizde çeşitli aktarların vasıtası ile bunlara ulaşmak mümkündür. Erken boşalmayı önleyici bitkileri sıralamak gerekirse safran, kargabüken, azgın teke otu, zencefil, tarçın, yaban sümbülü, turp, aswhagandha bitkisi ( bir Hint bitkisi), orkide, shatavari ekstresi, panax ginsengi(bir Çin bitkisi) sayılabilir.

Bu bitkiler saf hallerinden ziyade bir karışım olarak gıda takviyesi şeklinde kullanılmaktadır. Bunların yanında erken boşalmayı önleyici bitkiler arasında sarı kantaron ve melisa gibi bitkiler de bulunmaktadır. Bu bitkilerin bitkisel çaylarının bolca tüketimi erken boşalma sorunu için çözüm olabilmektedir. Bunların yanında birçok antidepresif ilacın içeriğinin de bitkisel olduğu bilinen bir gerçektir. Erken boşalmanın bir sinirsel kontrol kaybı olduğu düşünüldüğünde bitkisel içerikli antidepresif ilaçların öenmi de ayrı bir yer tutmaktadır.

Ayrıca erken boşalmayı önleyici bitkiler olan epimedium, ginseng, cinnamomum, astragalus ve rhodiola ekstresinden oluşan Bycix adlı bitkisel ürün erken boşalma üzerinde etkili bir bitkisel karışımdır.

28 Ağu 2021 23:02

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.