WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmayı Önleyen Bitkiler

Erken boşalma hem erkek hem de kadının cinsel yaşamlarında en son isteyeceği bir durum olarak ortaya çıkmaktadır. Düşünüldüğünde hangi kadın doyuma ulaşmadan cinsel ilişkinin son bulmasını ister? Bu bakımdan erkeğe büyük görevler düşmektedir. Zaten cinsel ilişki genelde erkeğin kontrolü altında geçmektedir. Bu bakımdan erken boşalma yaşanmaması yine erkeğin elindedir. Erkek kendisini bu durumu ortadan kaldırmak konusunda eğitmeli, eğer başaramazsa yetkili bir terapist ve ya psikolog tarafından destek almalıdır. Zira erken boşalma olayı düşünce ile çok alakalı olduğundan ötürü bu yola başvurmak akıllıca olabilir.

Erkek bu konu ile alakalı olarak ilk önce kendi tedavi yöntemlerini denemelidir. Bu anlamda erken boşalmayı önleyici bitkiler ön plana çıkmaktadırlar. Erken boşalmayı önleyici bitkiler sayesinde kişi kendi kendine sorunu yok ederek daha huzurlu ve sağlıklı bir cinsel yaşama yelken açabilir.

Erken boşalmayı önleyen bitkiler olarak ilk dikkat edilen mentoldür. Bal ile mentol karıştırılır, cinsel ilişkiden 3-5 dakika önce penise sürülür. Bu, erkeğin kolay sertleşmesini ve geç boşalmasını sağlar. Mentolde bulunan ferahlatıcı serinlik ise partnerin ilişkiden daha fazla zevk almasını sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Başka bir erken boşalmayı önleyen bitki turp tohumu olarak dikkat çekmektedir. 200 gr. bal, 100 gr. dövülmüş turp tohumu ile karıştırılarak sabah ve akşam birer kahve kaşığı yenilir. Bu karışım boşalmayı geciktirmeye yardımcı olur.

Erken boşalmayı önleyen bitkilerden birisi de Yaban sümbülüdür. Yaban sümbülü yapraklarından 5-6 tanesi bir bardak suda 1-2 dakika kaynatılır, biraz soğuduktan sonra içilir. Bu kişinin sinirlerini gevşeterek rahatlamasını sağlar ve erken boşalmayı geciktirir.

Melisa ve Sarı kantoron da erken boşalmayı önleyen bitkilerdendir. Doğal rahatlatıcı bitki çayları içmek, sinir sistemini rahatlatır ve daha başarılı bir cinsel temas sağlamaya yardımcı olur.

Bunlar gibi erken boşalmayı önleyen birçok şifalı bitki formülleri vardır. Kişilere ve kullanım sıklıklarına göre değişik sonuçlar verebilir. Bazı besinlerin karın doyurmanın yanında afrodizyak etkisi de bulunmaktadır. Bazı sebze, meyve ve bitkiler yenildiğinde ruhu ve cinsel isteği beslemektedir. Bu tür yiyecekler, cinsel isteksizlikten ve bazı psikolojik durumlardan kaynaklanan erken boşalmanın tedavisi için faydalıdır.

28 Ağu 2021 23:15

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.