WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmayı Önleyen Bitki Çeşitleri Hakkında

Erken boşalma günümüzde sıklıkla karşılaşılan cinsel sıkıntılardan biridir. Fakat gerek bu olumsuzluğu yaşayan kişilerin yanlış düşünceleri gerekse bu kişinin etrafındaki bilgisiz kişiler vasıtası ile bu basit sorun büyütülüp daha farklı yönlere gidebilmektedir. Aslında gelişen tıp dünyasının bu soruna karşı kesin bir çözüm üretmediği düşünülebilir. Fakat burada yanlış olan erken boşalmayı başlı başına bir hastalık gibi düşünmektir. Çünkü erken boşalma farklı bir rahatsızlığın yan etkisi olarak sıklıkla görülmektedir. Bu da sadece kendisine özel bir ilaç üretimini gereksiz kılmaktadır. Burada önemli olan bu duruma asıl sebep olan rahatsızlığın doğru tespiti ve tedavisidir. Örnek verilecek olursa işyerinde sıklıkla stres ve aşırı yoğunluk yaşayan bir insan bunun neticesinde akşam cinsel ilişki esnasında erken boşalma problemi yaşayabilir. Bu o kişinin gündüz yaşadığı sıkıntı ile alakalı olduğundan ilk olarak bu sorun giderilmelidir. Daha sonra erken boşalma devam ederse gereken diğer araştırmalar da yapılabilir.

Her erkek hayatının çeşitli evrelerinde erken boşalma sorunu yaşayabileceğinden hemen doktora koşmaktansa bu sıkıntıyı çeşitli yardımcı takviyeler ile gidermeyi deneyebilir. Erken boşalmayı önleyen birçok bitki bu konuda erkeklere yardımcı olabilir.

Erken boşalmayı önleyen bitki olarak ilk sırada yulaf düşünülebilir. İngiliz uzmanlar yaptıkları araştırmalar ışığında yulafın libidoyu artırdığını ve erken boşalmayı önlediğini söylemektedirler. Bu sayede daha kaliteli ve iyi bir seks yaşamına sahip olmak mümkün olabilmektedir. Bir diğer erken boşalmayı önleyen bitki turp olarak bilinmektedir. Bir miktar bal ile karıştırılmış dövülmüş turp tohumu erken boşalmayı önleyici etki göstermektedir.

Erken boşalmayı önleyen bitki sıralamasında dikkat çeken başka bir bitki de yaban sümbülüdür. 5-6 tane yaban sümbülü yaprağı su içerisinde kaynatılarak içildiğinde erken boşalmayı önleyici etki göstermektedir.

Bütün bu bitkilerden başka erken boşalmayı engellemek adına vücudu rahatlatıcı melisa ve sarı kantaron çayları da tüketilebilir. Zira bu erken boşalmayı önleyici bitkiler sinir sitemi üzerinde etkili olarak kişinin rahatlamasına yardımcı olur.  

28 Ağu 2021 23:22

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.