WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmayı Önlemek İçin

Küçük yaşlarda veya ergenliğe yeni girmiş bireylerin ergenliğe girişleri ile beraber artık cinselliğin ne demek olduğu daha iyi anlaşılmanın yanında karşı cinse olan davranış ve hislerde değişiklikler meydana gelmektedir. Bu da olması gereken o yaşların gerekleridir. Fakat her şeyin fazlasının zarar olduğunu düşünülürse bireyin bulunduğu dönemin verdiği heyecan ve enerjiyi doğru şekilde harcaması gerekir. Aksi halde boşalma hissinin zevkine kendisini kaptırırsa bunu sürekli tekrarlar hale gelirse ilerleyen yaşlarda başına gelebilecek problemlere ortam hazırlamış olur. Bu etkilerin en başında erken boşalma gelmektedir.

Erken boşalmayı önlemek için bu yaşlarda bireylere doğru cinsel eğitimlerin verilmesi gerekir. Bunu belki ebeveynler verebilirken gerekirse uzman bir eğitimciden yardımda alınabilir. Ama bu açıklamanın düzgün ve anlayacağı bir dil ile yapılması çok önemlidir. Zira genç bireye cinselliği doğru kullanmayı öğretmek istenirken ters tepkiler oluşmasına neden olunabilir.

Erken boşalmaya sebep olan diğer bir etken de uygun olmayan ortamlarda kazanılan cinsel deneyimler şeklinde belirtilebilir. Bu bakımdan erken boşalmayı önlemek için özellikle bu tarz yerlerden bulaşan hastalıklara karşı dikkat edilmelidir.

Acele ile yapılan veya birilerine yakalanma korkusu ile kazanılan cinsel deneyimlerden dolayı erken boşalma sorunu baş göstermektedir. Erken boşalmayı önlemek için daha rahat edilebilecek ortalarda seks yapmak etkili bir çözüm olmanın yanında kişinin aklını kurcalayan başka bir şeyin olmaması, heyecanını kontrol etmeyi öğrenmesi de etkili olabilir.

Erken boşalmayı önlemek için bu anlatılanlara hem ebeveynlerin hem bireylerin dikkat etmesi gereklidir. Sonuçta sadece genç birey tek başına bu sorumluluğa terk edilmemelidir. Özellikle bir erkek çocuk babası bu konuyu çocuğu ile daha rahat konuşabileceğinden dolayı üstüne büyük görevler düşmektedir. Zira kendisinin de ergenlik döneminden geçmiş olması büyük bir avantajdır.

28 Ağu 2021 23:12

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.