WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmayı Önlemek

Cinsel arzuları normal olan bir erkeğin istediğinden daha önce boşalmasına veya boşalmanın penisin vajinaya girmesinden 3.5 - 4 dakikadan daha kısa bir süre zarfında yaşanmasına erken boşalma adı verilir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkek genellikle o an geldiğinde kendini tutamadığını söyler. Bu nedenle erken boşalma aslında bir cinsel uyumsuzluk olarak düşünülebilir. Çünkü cinsel ilişkide en önemli şey cinsel uyumdur ve çözümü de basittir. Kime veya neye göre erken boşaldığınız değişken bir kavram olması da bu düşünceyi desteklemektedir.

Oluşumunda saymakla bitmeyecek kadar fazla neden olabilen erken boşalma durumu genel anlamda psikolojik ve fiziksel olarak iki ana gruba ayrılabilir. Özellikle psikolojik olan durumlar tedaviye daha müsait durumlardır. Zira fiziksel nedenlerde durum başka bir rahatsızlığa bağlı olduğundan ilk önce o rahatsızlık üzerinde çözüm üretmek gerekir. Erken boşalmayı önlemek bu duruma maruz her erkeğin amacıdır.

Erken boşalmayı önlemek için ilk önce erkek sonu belirsiz ve zaman sınırlaması olmayan bir cinsel aktiviteye yönlendirilmelidir. Böylelikle cinsel ilişki yaşayan çiftler arasında yakınlık en üst düzeye çıkar ve süreklilik kazanır. Ayrıca erken boşalmayı önlemek için cinsel ilişki esnasında çiftler birbirlerini hareket açısından da serbest bırakmalıdır. Yaşanılacak pozisyonlar erkekte sınırlayıcı düşünceler uyandırmamalıdır.

Buraya kadar olan kısımda erken boşalmayı önlemek için bireylerin kendi çabaları ile yapabilecekleri çözümlere değinilmiştir. Bunların haricinde erken boşalmayı önlemek adına cinsel terapistlere danışılabilir. Cinsel terapilerin amacı; kişiye heyecanını kontrol etmeyi öğretmektir. Cinsel heyecan üzerinde istemli kontrol kazanma eğitim programı yardımı ile eşler yatakta kendilerini kontrol etme becerilerini artırabilir, birbirlerinin cinselliklerini keşfedebilir ve cinsel tepkilerini öğrenebilir. Bütün bunlar kişilerin yatakta daha rahat davranmasına ve geç boşalmasına yardımcı olabilir.

Erken boşalmayı önlemek için bir başka yöntem ise geciktirici ürünlerdir. Geciktirici ürünlerin kullanımı ile cinsel ilişkilerinizi sorunsuz yaşayacak ve partnerinize unutulmaz bir zevk duygusunu yaşatabileceksiniz.

28 Ağu 2021 23:20

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.