WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmayı Önleme

Cinsel yaşam kalitesi kişi yaşantısına aynı şekilde yansımaktadır. Bu bakımdan olabildiğince partneriniz ile cinsel uyumunuzu korumaya ve daha sorunsuz bir cinsel hayatı sağlamaya özen gösterin. Zira sorunlu bir cinsel hayat her iki taraf açısından çekilmez bir olaydır. Bu duruma oluşum için sebep olan en büyük sıkıntılarından birisi de erkek de yaşanan erken boşalma sorunudur. Eski çağlardan beri süre gelen bu sorun artık kısa süreli tedavilerle veya evde kendi başımıza yapabileceğimiz egzersizlerle önlenebilmektedir.

Erken boşalmayı önlemenin en iyi cevabı ergen yaştaki erkeklere verilecek olan cinsel eğitimdir. Bu yaşlarda yapılacak olan aşırı isteğe bağlı olarak yapılan mastürbasyon ilerleyen dönemde erken boşalmaya sebep olduğu kişiye uygun bir şekilde aktarılabilirse sorun daha oluşmadan önlenebilir. Dolayısı ile erkek o zamanda yapacağı sonuca odaklı mastürbasyonların aslında çok tehlikeli ve ciddi bir sağlık probleminde baş rol oynayacağını idrak edecektir.

Erken boşalmayı önleme için evde yapabileceğimiz ve bunu her zaman tekrar edebileceğimiz bazı yöntemlerin varlığından söz etmiştik. Bunlardan birisi idrar dökme ihtiyacımız olduğunda tut bırak yöntemini uygulayarak aşk kaslarımızın kontrolünü sağlamak olarak gösterilebilir. Böylece istemsiz boşalmaları yavaşça ortadan kaldırmış oluruz.

Erken boşalmayı önleme olarak uygulanan başka bir yöntem de cinsel ilişki esnasında olabildiğince fazla pozisyon denenerek birleşme esnasında uyarının birden fazla noktadan alınıp tüm vücuda yayılmasıdır.

Erken boşalmayı önleme için evde yapılan egzersizlerin hepsi yeterince deneme ve sabır gerektiren şeylerdir. Ayrıca partnerinizin size olan desteği çok ama çok önemlidir. Herşeye rağmen sonuç alamadığınız erken boşalmayı önleme adına artık dışarıdan alınacak bir destek daha yararlı olabilecektir. Burada ise en önemli nokta uygulanan terapinin türü ve yapılacakların listesine harfiyen uyulmasıdır. Tedavi süreci hekim tarafından kontrol edilmelidir.

28 Ağu 2021 23:00

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.