WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmaya Önlem

Orgazm bir reflekstir; boşalmayı kontrol etmek aynı idrar kesesi ya da bağırsaklarda olduğu gibi öğrenilebilir. Kaygı ve utanç duygularının strese yol açtığının bilinmesine karşın, pek çok erkekte sorunun nedeni stres dışındaki psikolojik etkenlerdir. Erken boşalmanın nedeni fiziksel bir anormallik değildir. Erkek erken boşalma konusunu ne kadar kafasına takarsa, sorun o ölçüde artar. Erken boşalmaya önlem olacak en önemli nokta, sayısı giderek arttırılan uyarmaları bıkmadan sürdürmektir. Bu prensip, erkeklerin genel kanısının tersine sorunu çözmek için kullanılmaktadır. Erken boşalmaya alınacak önlemler sayesinde erkeklerin çoğunun sorunu 4 ile 6 hafta içinde ortadan kalkabilir.

Erken boşalmaya önlem olarak uygulanabilecek ilk aşama;

Uygulamanın sık yapılması çok önemlidir. Bu çalışmanın haftada en az üç kez yapılması gerekir. Ne kadar sık yapılırsa, başarı o kadar çabuk sağlanır. Erkek boşalacağını hissedene kadar cinsel organını el ile uyarır. Daha sonra durup 60 saniye beklenir. Ardından aynı işlem tekrarlanır ve boşalmanın geldiği hissedilen ana kadar geçen süre tespit edilir. Bu işlemi 4-5 kez tekrarlanır, son seferinde artık boşalmaya izin verilir.

Bütün dikkat penisten alınan zevke verilir ve vücudun boşalmaya yaklaştığında verdiği sinyalleri gözlemlenir. Bu uygulamaya 2-3 hafta devam edilir.

Erken boşalmaya önlem olarak uygulanabilecek ikinci aşama ise; Uygulanan ilk yöntem sayesinde artık daha geç boşalma yaşandığı fark edilecektir. Bu da artık bir şeylerin değişmekte olduğunun göstergesidir. İkinci aşamada ‘’Gelmek üzereyim" noktasına kadar cinsel organ elle uyarılır ve o noktada kalabilmek için uyarmanın hızı düşürülür. Burada amaç kişinin kendini en yüksek tahrik noktasında bekletebilmektir. Uyarmaları çok azaltmak, hatta durma noktasına getirmek gerekebilir; fakat önemli olan, isteği o yüksek noktada azalmadan tutabilmektir. Bir süre sonra boşalma eşiğinin yükseldiği fark edilecektir. Amaçlanan, bu süreyi 20 dakikaya çıkarabilmektir.

28 Ağu 2021 23:03

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.