WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmaya İyi Gelen Bitkiler

Gençlik çağlarında uygunsuz ortamlarda yapılan mastürbasyonlar, cinsel hurafeler, cinsel ilişki konusunda tecrübesizlik, yorgunluk, sıkkınlık, kızgınlık, cinsellikle ilgili geçekleri yansıtmayan beklentiler, cinsel uyarım eksikliği, gerekli koşulların sağlanamaması ve daha birçok neden erken boşalma görülmesi için tek başına yeterli olabilmektedir. Tanımlamak gerekirse erkek boşalmak istemediği halde boşalma yaşarsa erken boşalmaya maruz kalmış demektir. Tedavisi birçok yöntem ile mümkündür. Tercih erkeğin kendisine kalmıştır.

İlaç ile tedavi, bitki ile tedavi, psikolog ile tedavi genel tedavi başlıklarıdır. Hepsi ayrıca erken boşalmada etkili yöntemlerdir fakat erken boşalmaya iyi gelen bitkilerin yeri daima farklıdır. Sonuçta bitki olduğundan bünyeye herhangi bir zararı dokunmaz, yan etkisi olmaz. Ayrıca erken boşalma yanında daha birçok cinsel eksikliği iyi gelebilmektedirler.

Erken Boşalmayı Önleyen Bitkiler

Erken boşalmaya iyi gelen bitkiler denildiğinde akla ilk gelen Uzakdoğu kökenli panax ginsengdir. Ülkemizde de rahatlıkla bulunabilen bitki tamamen erkeklik hormonu üzerinde etkili olmaktadır. Bunun yanında kedi nanesi olarak da bilinen yaban sümbülü bitkisi de erken boşalma konusunda etkili bir bitkidir. Yapısında strenellol, geraniol ve sitral adlı maddeleri içeren uçucu yağ, acı esanslar, tanen ve C vitamini barındırmaktadır. Özellikle erken boşalma konusunda etkili olan kısmı nane kokulu yapraklarıdır.

Erken boşalmaya iyi gelen bitkilerden biri de birçok gıda takviyesinde esas etkili madde olarak kullanılan epimedium yirmi bir akraba bitki türünün oluşturduğu bir cinstir. Uzakdoğuda, epimediuma “azgın teke bitkisi” şeklinde tercüme edilen “yin yao huo” adını vermektedirler. Epimedium, üreme organları için tonik işlevi gören (cinsel libidoyu güçlendirmeye, erken boşalmayı önlemeye ve iktidarsızlığın tedavisine yardımcı olan) ve yorgunluk giderilmesine, zindeliğin artırılmasına yardımcı olan ve gençleştirici etkisi bulunan   “ icariin” içerir. Epimedium bitkisi günümüzde, özünde testosteron etkisinin bulunması nedeniyle, cinsel arzuyu artırmasıyla bilinir. Uzak doğuda ki kullanımından sonra günümüzün en ünlü doktorları da, bu bitkinin cinsel güdüyü güçlendirmek, ereksiyonu geliştirmek. Cinsel arzuyu geri kazanmak ve erken boşalmayı engellemek için kullanılabileceğini onaylamaktadır.

28 Ağu 2021 23:02

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.