WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmaya Çare Nasıl Bulunur?

Erkek bireylerin cinsel yaşamlarında bir karabasan olan erken boşalma günümüzde oldukça sık rastlanan bir durumdur. Genelde ara sıra yaşanan problem bazı erkeklerde devamlı oluşarak ciddi psikolojik rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir. Bütün bunların yanında hala seksüel konuların bir gizem olarak düşünülmesi bazı alanlarda çözüm üretmeyi imkânsız kılabilmektedir. Kendinde böyle bir problem olması erkeğin, etrafındaki kişilere karşı küçük düşeceği hissine kapılmasına sebebiyet vermektedir. Örnek olarak erken boşalma sorunu yaşayan bilgisiz bir erkek bu sorunun nedenini kendinden ziyade kadın partnerinde arayabilmektedir. Bu yanlış düşüncelerden bir an önce kurtulmak ve erken boşalmaya çare aramak seksüel yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olmaktadır.


Erken boşalmaya çare aramadan önce bilinmesi gereken bazı gerçekler vardır. Bunlar;

Erkeklerin çoğu ilk cinsel deneyimlerinde heyecan ve strese bağlı olarak erken boşalma eğilimindedirler.

Erken boşalma sorunu yaşayan erkekler çoğunlukla bu problemin üstesinden kendileri gelebilirler.

Erkekler seksüel yaşamları boyunca ara sıra çeşitli nedenler sebebi ile erken boşalma yaşayabilirler. Bu durum fazla büyütülmemelidir.

Erken boşalan erkeklerin deneyim sayıları arttıkça ve daha uygun ortamlarda cinsel birleşmeler yaşadıkça erken boşalma problemini aşabilirler.

Bu gerçekler göz önünde bulundurulduktan sonra erken boşalmaya çare psikolojik terapi eşliğinde ve ilaçlar vasıtası ile olabilmektedir.

Erken boşalmaya çare olarak kullanılan ilaçların arasında dopamin antagonistleri, antidepresanlar, anestezik etkili kosyon, kremler ve spermi arttıran yiyecekler bulunmaktadır.

Ayrıca erken boşalmaya çare olarak prezervatif kullanımı da etkili bir yöntem olarak gösterilebilir. Prezervatif kullanımı erkekte uyarı hissinin azalmasına sebep olduğundan dolayı boşalmayı geciktirici etkiye sahip olabilmektedir.

28 Ağu 2021 23:23

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.