WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmaya Bitkisel Çözümler ve Süreklilik Unsurları

Erkeklerde cinsel ilişki esnasında orgazma ulaşma anında meni sıvısının çok erken ve kontrolsüz bir şekilde boşalması olayına erken boşalma ismi verilmektedir. Bu durumun tarifi kısaca erkeğin henüz boşalmak istemediği halde boşalmasıdır. Cinsel ilişki sırasında veya cinsel ilişkiye başlamadan önceki aşamada meydana gelebilir. Erken boşalma sorunu olan bir erkek bu sorundan dolayı ciddi psikolojik sıkıntılar yaşayabilir. Bu durumun devamında sosyal platformda da oldukça ciddi sorunlar ile karşılaşabilir.

Birçok erkek hayatlarının bir döneminde kontrolsüz veya erken ejakülasyon problemi yaşamaktadırlar. Erken boşalma, erkeğin veya eşinin cinsel hayatında sorunlara neden olmaya başladığı noktada tıbbi bir problem olarak kabul edilir.

Erken boşalmaya neden olabilen çok sayıda etken vardır. Genellikle altta yatan neden psikolojiktir. Zihinsel ve duygusal sağlığı etkileyen stres, depresyon ve diğer faktörler bu durumu ortaya çıkarabilir. Nadiren fiziksel bir neden de bu duruma etken olabilir. Bu fiziksel sorunların başında;

Sempatik sinir sistemi hasarı (örneğin abdominal ameliyat sonrası)

Pelvik kırıklar

Prostat hipertrofisi ve prostatitis

Üretrit

Diabetes Mellitus (şeker hastalığı)

Arteriosklerozis

Kalp - damar hastalıkları

Bölgesel genito-üriner hastalık

Bölgesel duyu hasarı

Polisitemi

Polinörit gelmektedir.

Oluşum nedenleri belirlendikten sonra tedavi yöntemlerini incelemek gerekir. Erken boşalma çok çeşitli yöntemler ile tedavi edilmenin yanında yaygın olarak erken boşalmaya bitkisel çözümler günümüzde yaygın olarak denenmektedir. Bilinen bir gerçek ki doğada bulunan bitkiler insan sağlığı üzerinde akıl almayacak kadar etkili olabilirler. Bu nedenle erken boşalmaya bitkisel çözümler ile tedavi sağlamak mümkündür.

Özellikle turp bitkisi erken boşalmaya bitkisel çözümler kısmında ısrarla denenmesi gereken bir bitkidir. Turp tohumlarının bal ile karıştırılıp tüketilmesi erken boşalmayı önleme konusunda oldukça etkili olmaktadır.

Ayrıca kedi nanesi olarak da bilinen yaban sümbülü bitkisi de erken boşalma konusunda etkili bir bitkidir. Yapısında strenellol, geraniol ve sitral adlı maddeleri içeren uçucu yağ, acı esanslar, tanen ve C vitamini bulunur. Özellikle erken boşalma konusunda etkili olan kısmı nane kokulu yapraklarıdır.

28 Ağu 2021 23:24

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.