WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmanın Zararları

Erken boşalma toplumumuzda en fazla görülen cinsel sorunların başında gelmektedir. Uygun şekilde tedavi edilmezse erken boşalmanın zararları erkek bünyesinde görülmeye başlar. Sonuçta erkekte ereksiyon olamama ve cinsel isteksizlik, kadında da cinsel isteksizlik gibi diğer sorunlara sebebiyet verebilir.

Erken boşalma durumu tedavisinde boşalma refleksinin eğitilmesi üzerinde durulur. Bunun için erken boşalmanın niceliğine ve niteliğine göre uygun egzersizler öğretilir ve hastadan partneriyle birlikte bu egzersizleri uygulaması istenir. Uygulama sonuçları bir sonraki görüşmede değerlendirilir. Erken boşalma sorunu ilaç, sprey, prezervatif vb. yöntemlerle de çözülebilmektedir.  Fakat bu durum sadece o anlık ilişkinin durumunu kurtarmaya yarar. Ancak sorunun kaynağını çözmez. Sorunun kaynağı temelde varlığını sürdürmeye devam eder. Erken boşalma beyinde başlayan ve yine beyinde çözümlenmesi gereken bir cinsel işlev bozukluğudur.

Gençlik dönemlerinde sık ve acele yapılan mastürbasyonun ve pornografi kültürünün de bu sorunun oluşmasında rolü büyüktür. Gençlik yıllarından itibaren sağlıklı ve düzenli bir cinsellik yaşamak gibi bir seçenek olmadığından mastürbasyon erkeklerin çok sık başvurduğu bir yöntemdir. Mastürbasyonda beyin tamamen boşalma anının hazzına şartlanır. Mastürbasyonda amaç sürece odaklanmak değil, sonuca odaklanmaktır. Bu sebepten dolayı da çoğu kişide erken boşalma sorunu görülmektedir. Bu üstesinden gelinebilmesi içinde kişinin düzenli bir cinsel hayat yaşaması ve cinsel tecrübesi edinmesi gerekmektedir.

Eğer partneriniz karşısında cinsel eylemi riske atmamak istiyorsanız kesinlikle geciktirici ürünlerin kullanımını gerçekleştiriniz. Geciktirici ürünlerin kullanımı ile uzun süreli bir ilişki yaşayacak ve partnerinizi rahatlıkla tatmin edebileceksiniz.

28 Ağu 2021 23:29

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.