WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmanın Tedavileri

Erken boşalma diye adlandırılan sıkıntı 40 yaş altı erkeklerde sıklıkla görülen boşalma duygusunu kontrol edememe durumu olarak tanımlanmaktadır. Aslına bakıldığında 40 yaş altı olarak sınırlamak doğru olmayabilir. Zira yaşlı erkeklerde de görülebilen bir sorundur. Sonuçta erken boşalma görülmesi kişinin cinsel ilişki sürecine olumsuz etki edecek bir oluşum olarak dikkat çekmektedir. Özellikle kadınlar açısından bakıldığında seksüel yaşamları boyunca hiç istenmeyen bir durumdur.

Erken boşalmanın tedavileri olarak çok çeşitli yollar bulunduğundan dolayı pek fazla sıkıntı yapılacak bir durum olarak görülmemelidir. Zira doğru yöntemin doğru şekilde uygulanması erken boşalmayı frenleyebilir. Erken boşalmanın tedavilerinden hangisinin uygun çözüm olacağı ise kişinin kendi bünyesi ve düşünce tarzı ile alakalı olacağından bir sınır koymak doğru olmayabilir.

Genellikle erken boşalmanın tedavileri arasında yaygın ve etkili olanlarından biri bu konular üzerine hizmet veren kliniklere müracaat etmektir. Bu merkezlerde erken boşalmanın tedavileri şeklinde cinsel terapi, ilaç kullanımı ve psikoterapi teknikleri kullanılmaktadır. Ayrıca rahatsızlık yaşayan kişiye özel erken boşalmanın tedavileri uygulama şansı da mevcuttur.

Erken boşalmanın tedavilerinden cinsel terapi incelendiğinde kişilere cinselliğin kalitesini artırmak ve cinsel problemler ile baş etmeyi sağlayacak teknikler öğretilmektedir. Bu yöntemlerle vurgulanmak istenen erken boşalmada boşalma refleksif hale gelmeden kişinin bunu hissetmesi ve durdurmasıdır. Erken boşalma tedavilerinden cinsel terapi maksadıyla en sık kullanılan cinsel egzersiz sıkıştırma yöntemidir.

Erken boşalmanın tedavileri başlığı altında kliniklerin önereceği başka bir yöntem de ilaç tedavisidir. Zira dopamine antagonistleri, antidepresanlar, anksiyolitikler ve anestezik etkili kremler bu alanda başarılı sonuçlara imza atmaktadırlar.

Kliniklerde erken boşalmanın tedavileri kapsamında uygulanan metotlardan bir diğeri de davranış tedavisi yani psikoterapidir. Bu süreçte kişi cinsel ilişkilerini ve cinsel deneyimlerini uzman bir psikolog ile paylaşır ve tartışır. Bu seanslar performans heyecanını kontrol etmede önemli sayılabilir. Unutulmaması gereken erken boşalmanın tedavileri arasında en verimlisi düzenli bir cinsel yaşam ve sürekli bir partnere sahip olmadır.

28 Ağu 2021 23:09

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.