WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmanın Sebepleri ve Çözüm Önerileri

Erkeğin erken boşalma sorunu tüm dünyada erkeklerin kadar kadınların da mutsuz olmasının en büyük nedenlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Bu sorun ülkemizdeki erkeklerde de yaygın olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Kadın boşaldıktan sonra cinsel ilişkiye devam edebilmekte, erkekte ise boşalma sonrası seks bitmektedir. Bu da erkeğin kadına göre seksüel aktivitede dezavantajlı olduğunu kanıtlamaktadır. Bu durum da erken boşalmanın ne denli önemli bir oluşum olduğunun göstergesidir. Günümüzde bu sorunun üstesinden gelebilmek adına geciktirici ürünler bulunmaktadır. Geciktirici ürünlerin kullanımı ile mükemmel bir cinsel hayata sahip olabilmektesiniz.

Erken boşalmanın sebepleri arasında genellikle psikolojik etmenler ilk sırada yer almaktadır. Bununla beraber düzenli bir cinsel hayatı olup zaman içinde erken boşalma sorunu ile karşılaşan erkeklerin genellikle fizyolojik bir etmene bağlı olarak erken boşalma yaşadığı söylenebilir. Cinsel hayatın ilk başından beri erken boşalma yaşayan erkeklerin ise genel problemi psikolojik etmenlerdir ve bu durum tedavilerle düzelmektedir. Fizyolojik etmenler ise bazen meydana gelen bir mikrop veya bakterinin meydana getirebileceği bir rahatsızlık, prostat iltihabından kaynaklı bir rahatsızlık olabilmektedir.

Genel olarak bahsetmek gerekirse erken boşalmanın sebepleri arasında yaygın olanları kısa süreli cinsel deneyimler, yakalanma korkusuyla yapılan mastürbasyonlar, sağlığa uygun olmayan ortamlara kazanılan deneyimler, partnerine karşı küçük düşme duygusu, mahrem yerlerinin keşfedileceği duygusu olarak gösterilebilir. Ama temel olarak psikolojik olduğu için giderilmesi kolay ve olumludur.

Genel olarak ilk deneyimin hızlı yaşanması erken boşalmanın en büyük sebeplerindendir. Telaşlı bir şekilde olması yakalanma korkusunun kişide yaptığı baskı durumundan dolayı birey bunu alışkanlık haline getirir ve cinsel deneyiminin hep kısa kalmasını sağlamış olur. Diğer bir sebepte erken yaşta yapılan mastürbasyonlardan kaynaklı hemen boşalma hissini gerçek cinsel deneyimlerinde de tatmak istemelerinden dolayıdır. Erken yaştaki istek ve arzuların üst düzeyde olması mastürbasyon isteğinin artmasına ve durumun zamanla alışkanlık haline gelmesini sağlamaktadır.

28 Ağu 2021 23:27

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.