WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmanın Önlemi

İnsanın başına bir hastalık ve rahatsızlık geldiğinde bu durumdan kurtulmak için ya hastalanmadan önce tedbir alır ya da uygun tedavileri uygulayıp rahatsızlığı sonlandırır. Ama unutulmaması ve dikkat edilmesi gereken öncelikle hastalık için uygulanacak doğru tedavinin tespitidir. Erken boşalmanın önlenmesi de bu duruma benzetilebilir. Zira tedavi için uygun yöntemin tercih edilmesi ve psikolojik destek tedavide oldukça etkili aşama kaydetmeye yaramaktadır. Erken boşalmanın önlemi için öncelikle orgazm duygusunu kazanmaya başladıktan sonraki dönem incelenmelidir. Yani ergenlik çağında yapılan mastürbasyonun erken boşalmaya davetiye çıkardığından, gerekli bilgilendirme yapılması erken boşalmanın önlemi alınması konusunda oldukça önemli yer tutar. Bu durumun ilerleyen yaşlarda sorun yaratabileceği belirtilmelidir.

Bunun dışında erken boşalmanın önlemi olarak olabildiğince rahatlatıcı masajlar ve ya sıcak suyla yapılan bir banyo cinsel ilişki sırasında etkili olabilir. Ayrıca lokal anestezik özelliği olan kremler uyarılmayı azaltacağından boşalma süresini uzatabilir.

Burada iyi ayırt edilmesi gereken konu erken boşalmanın önlemi ile erken boşalmanın tedavisinin birbirinden farklı konular olduğudur. Zira birisinde erken boşalma henüz erkek üzerinde görülmezken, diğerinde var olan soruna çözüm aranmaktadır. Bu bakımdan erken boşalmanın önlemi için daha çok kişinin genç yaşlardaki psikolojisi üzerine yoğunlaşmak daha doğru olacaktır. Özellikle anne ve babalara bu konuda oldukça fazla görev düşmektedir. Gençlere cinsellik konusunda yapılacak baskılar onların bu durumu gizli bir şekilde, uygunsuz bir ortamda panik havasında yaşamasına sebep olacaktır. Bunun devamında da istenmeyen durum olan erken boşalmanın görülmesi de kaçınılmaz olur. Bu bakımdan erken boşalmanın önlemi özellikle babanın genç erkek üzerinde cinsellik ile ilgili konularda, uygun bir dil ile bilgilendirme yapması ile alınabilir. Genç birey bu bilgilendirmeler ışığında cinselliği eninde sonunda yaşayacağı ve acele etmemesi gerektiği hissine iyice alıştırılır. Erken boşalma daha oluşmadan önlenebilir.

28 Ağu 2021 23:12

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.