WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmanın Nedenleri ve Tedavisi

Erken boşalma gençten yaşlıya her kesimde etkili olabilen bir cinsel uyum sorunudur. Hiç istenmeyen bir durumdur. Zira varlığı sonucu cinsel ilişki tamamen yarıda kalmakta, gerek erkek gerekse kadın mağdur olmaktadır. Ayrıca kişilerin sosyal hayatlarında ve ikili ilişkilerinde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Her cinsel rahatsızlığın olduğu gibi erken boşalmanın da etkili çözüm metotları mevcut olup tercih kişiden kişiye değişebilir.

Erken boşalmanın nedenleri ve tedavisi birbiri ile beraber incelenebilirse bu sorun daha kolay çözüme ulaşabilir. Ortada bir problem varsa sonuçta ilk önce buna sebep olan etkenler belirlenip buna uygun tedaviler uygulanmalıdır ki daha etkili ve kesin çözümler üretilebilsin.

Sebepler kısmında genç olmak, heyecanlanmak, yeni evlenmiş veya hiç cinsel ilişkide bulunmamış olmak, aşırı istekli olmak veya aşırı cinsel isteğin verdiği gerginlik içinde olmak gibi başlıklar sayılabilir.

Tedavi kısmında ise endişelerin giderilmesi, sık cinsel ilişkide bulunarak cinsel gerilimin azaltılması bazen işe yarayabilir. Erken boşalma eşlerin biri veya her ikisi içinde cinsel sorun halini alırsa tedavisi gerekir.

Erken boşalmanın nedenleri ve tedavisi olarak erkek kendi başına bu problemin sebeplerini belirleyip tedavi yöntemi uygulamak mümkündür. Sonuçta kişi psikolojisi ile alakalı oluşan erken boşalmanın nedenlerini tespit edip tedavisini bu düşüncelerden kurtulmayı deneyerek bulabilir.

Bunların haricinde erken boşalmanın nedenleri ve tedavisi olarak bazen kişiler kendi başlarına bu problemlerin içerisinden çıkamayabilirler. İşte bu noktada bu belirtilen komplike işi profesyonel anlamda uygulayabilen cinsel terapistler ve ya klinikler girmektedir. Bu alanda konusunda uzman kişiler erken boşalma sorunları için bireyde erken boşalmanın nedenleri ve tedavisini bir bütün olarak inceleyip, aslında problemin içerisinde gizli olan fakat kişinin kendi çabaları ile bulup çıkaramadığı tedavi yöntemini kişiye göstermektedir.

28 Ağu 2021 22:58

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.