WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmanın Nedenleri

İnsanların cinsel hayatlarını etkileyen bütün faktörler arasında erken boşalma ayrı bir yer tutar. Çünkü her erkekte görülme olasılığı oldukça yüksektir. Oluşma nedenleri ise sayısız faktöre bağlanabilir. Zira oluşumunda psikolojik etmenler fazlası ile rol oynamaktadır.

Erken boşalmanın nedenleri olarak cinsel uyarının fazlalığı, uzun süre cinsel ilişkiden uzak kalınmış olmasının sonucunda yapılmış olan ilk cinsel birleşme, partnerin yeniliği sonucunda oluşan aşırı uyarı ve heyecan gibi sonuçlar geçici nedenlerden bazıları olarak gösterilebilir. Geçici olmasının nedeni ise gereken uyum süreci sonucunda erken boşalma kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. Kalıcı şekilde görülen erken boşalma ise kişinin istemsiz olarak ilişkinin istenmeyen bir zamanında boşalması, partneri orgazm olmadan boşalması ve ilişki başladıktan 30 saniye sonrasında boşalması şeklinde görülebilir. Bu çeşit erken boşalma nedenlerini psikolojik ve fizyolojik olarak incelemek mümkündür.

Erkekler 13 yaşına geldiklerinde artık kendi kendilerini tatmin etmeye başlarlar. Bu yaştan sonra evlenene dek veya düzenli bir cinsel hayatı olana kadar sürekli mastürbasyon yöntemi ile orgazm olmaya devam eder. Bunun sonucu olarak gerçek bir cinsel birleşme esnasında da aynı şekilde hızlı ve çabuk boşalma isteği duyabilirler. Bu erken boşalmanın nedenleri arasında en yaygın nedenlerden birisidir. Bu durumda kişi kendisi cinsel ilişkiden haz alamazken partnerine de aynı şekilde cinsel ilişkiyi çekilmez hale getirebilir.

Erken boşalmanın nedenleri arasında bir diğeri de erkeğin partnerinin cinsel ilişkiden yeterince zevk alamayıp, bunu partnerine yansıtması şeklindedir.  Erkek de bu durumun bir yansıması olarak içinde bulunduğu olumsuz durumdan kurtulmak için bir an önce boşalıp ilişkiyi sonlandırmak ister. Bunun sonucu erken bir şekilde boşalarak cinsel ilişkiyi sonlandırır. Bilinmesi gereken en önemli şey erken boşalmanın nedenleri genellikle psikolojik etmenlere dayanmaktadır. Bunun için uygulanacak tedavi yöntemleri buna göre seçilip uygulanmalıdır.

28 Ağu 2021 23:12

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.