WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmanın Çözümleri

Erkeklerde cinselliği fazlası ile etkileyen erken boşalma durumu geçici ve kalıcı olarak iki grup altında incelenebilir.

Geçici erken boşalma cinsel uyarının fazlalığı, uzun süre cinsel ilişkiden uzak kalınmış olmasının sonucunda yapılmış olan ilk cinsel birleşme, partnerin yeniliği sonucunda oluşan aşırı uyarı ve heyecan gibi sebepler yüzünden görülen problemdir. Geçici erken boşalma erkek hayatının bir bölümünde görülebilir. Anormal bir durum değildir.

Kalıcı erken boşalma ise çeşitli şekillerde görülebilir. Bunlar erkek penisinin kadın vajinasına girmesinden önce görülen boşalma, kişinin cinsel ilişkiye henüz başlamasına rağmen ilk 30 saniye içerisinde boşalması, kişinin kendi isteğinden daha erken boşalması, genellikle erkeklerin eşlerinin tatmininden önce boşalması olarak gösterilebilir.

İster geçici ister kalıcı olsun erken boşalma problemi cinsel hayat ve buna paralel olarak sosyal hayat üzerinde çeşitli olumsuzluklar doğurabilmektedir. Oluşum sebepleri arasında biyolojik sebepler, psikolojik sebepler, çiftler arasındaki iletişim bozukluğu ve bilgisizlik bulunabilir.

Erken boşalma çiftlerden birini veya her ikisini de rahatsız eden bir problem olduğundan tedavi edilmesi gerekir. Erken boşalmanın çözümleri arasında baskı uygulaması ile boşalmayı geciktirmek sıklıkla kullanılan yöntemdir. Bu yöntemde erkek cinsel ilişki esnasında boşalma anına yakın penisini vajinadan çıkarıp yaklaşık 5 saniye gibi bir süre sıkarak boşalmayı geciktirebilir. Bu yöntem belirli bir süre tekrar edildiğinde bünye buna alışabilir.

Diğer erken boşalma çözümleri arasında sıkıştırma ve dur-başla tekniği ile geç boşalma yöntemi vardır. Bu yöntem adından anlaşılacağı gibi iki bölümden oluşmaktadır. Sıkıştırma tekniğinde kadın erkeğin penisinin boşalma anından kısa bir süre önce ereksiyon kayboluncaya kadar sıkar. Dur-başla tekniğinde bu işlem 3 kez tekrar edilir. En son 4. denemede boşalmaya izin verilir.

Erken boşalma çözümleri arasında beyni uzun süreli cinsel ilişkiye şartlamak da vardır. Bu yöntemde kişi cinsel ilişkilerde etkili olarak kullandığı beyin fonksiyonlarını kontrol altında tutmaya çalışarak erken boşalmayı önlemeye çalışır.

Bir diğer erken boşalma çözümlerinden biri de ön sevişmenin uzun süreli tutulmasıdır. Bu sayede erkek hissettiği psikolojik baskıdan daha rahat kurtulabilir. Gerilimi azalan erkek daha sağlıklı ve uzun süreli cinsel ilişki yaşayabilir.

Bütün bu yöntemler kişinin vücut yapısına göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden en etkilisi budur demekten ziyade erkeğin yapısına en uygun olanı kendisinin belirlemesi daha doğru olacaktır. Ayrıca bu yöntemlerin denenmesi esnasında kişi cinsel takviye ürünlerinin de kullanımını gerçekleştirebilir. Özellikle geciktirici ürünlerin kullanımı oldukça başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Geciktirici ürün çeşitleri geciktirici hap, geciktirici jel, geciktirici krem ve geciktirici sprey olmaktadır. Bu ürün çeşitleri içinde en çok hap ve sprey kullanımı tercih edilmektedir. Geciktirici hap kullanımı esnasında kişi alkol ve asitli içecekler tüketmemelidir.

28 Ağu 2021 23:21

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.