WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmanın Çareleri

Cinsel birleşme sırasında erkeğin kontrolü dışında henüz doyuma ulaşmadığı halde meni gelmesine erken boşalma denilmektedir. Cinsel birleşme sırasında boşalma refleksini erkeğin kontrol edememesine de erken boşalma adı verilebilir. Ayrıca cinsel ilişki öncesi birkaç sürtünme sonrası hemen boşalma da erken boşalma olarak tanımlanabilir. Görüldüğü gibi erken boşalmanın çeşitli tanımlarını yapmak mümkündür.

Erken boşalma erkeklerde görülen cinsel bozukluklardan en önemlisidir. Bu sorun erkeğin kendi refleksleri üzerinde denetim uygulayamamasından, cinsel uyarım sonucu hızla orgazm olmasından kaynaklanır. Erken boşalmanın süre olarak tanımı 30 saniye ile bir buçuk dakika arasındadır. Araştırmacılar erkeklerden en az % 50' sinin zaman içinde erken boşalma sorunu ile karşı karşıya olduğunu açıklamıştır.

Erken boşalma, genelde evlilik öncesi cinsel deneyimlerin hep aceleci bir şekilde genel evlerde duygusallıktan uzak ortamlarda yaşamış erkeklerde görülmektedir. Boşalma, erkeğe hangi aşamada olursa olsun bir zevk verir, bir rahatlama getirir. Fakat erken boşalmada erkek, uzun süreli bir sevişmenin ardından gelen boşalmanın vereceği duygusal ve fiziksel doyumu yaşayamaz. Pek çok çiftte boşalma çok çabuk olduğu için kadın orgazma ulaşamaz.

Sonuç olarak kişinin hayatında birçok olumsuzluk doğuran bu durum tedavi edilmelidir. Erken boşalmanın çareleri olarak bu tedavi yöntemlerini incelemek mümkündür. Erken boşalmanın çarelerini ayrıca incelemekten önce genel olarak birkaç başlık altında toplamak mümkündür. Bunlardan ilk çare kişinin kendi heyecan mekanizması üzerinde kuracağı hâkimiyete dayanmaktadır. Sonuçta erken boşalma kişinin beyni ve sinirleri ile alakalı olduğuna göre çözüm de buradan geçmektedir.

Bu çözümü beceremeyen erkeklerde erken boşalmanın çareleri olarak bir yardımcı unsur söz konusu olabilir. Bu unsurlardan en önemli ve etkili olanı ilaç tedavisidir. Özellikle bölgesel uygulamaya sahip anestezik etkili losyonlar sıklıkla tercih edilmektedir.

Bu yöntem de çözüm sağlayamazsa erken boşalmanın çareleri arasında değişik bir yol olarak cinsel klinikte konusunda uzman bir terapist ile görüşme etkili olabilir. Sayılan bütün bu yöntemler erken boşalmanın çareleri arasındadır. Kişi bunlardan herhangi birini rahatlıkla uygulayabilir.

28 Ağu 2021 23:06

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.