WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmanın Bitkisel Yolu

Erken boşalma cinsel birleşme sırasında erkek cinsel organının salgıladığı ersuyu atımının partnerlerin doyuma ulaşmasını engelleyecek kadar erken olması olarak tanımlanabilir. Erken boşalma bazen penisin tam sertleşmesinden önce ve ya penisin dölyoluna girmesinden önce bile olabilir. Erkekte bu oluşum bedensel bir nedenden dolayı çok nadir olarak görülür. Bu durum herhangi başka bir rahatsızlık yan etkisi olarak ortaya çıkabilmektedir. Fakat en yaygın oluşum nedenleri genelde ruhsal etkenlerden kaynaklanmaktadır. Ayrıca erkeğin erken boşalma sorunum var diyebilmesi için uygun ortamda ve uygun eş ile cinsel birleşme olanağı bulduğu halde sürekli yinelenmesi gerekmektedir.

Evlilikten önce cinsel ilişkinin tabu olarak görülmesi, ilk cinsel birleşme deneyiminin uygun olmayan ortamlarda yaşanması, sorunlu evlilikler, yoğun başarı beklentisi gibi durumlar yaygın olan erken boşalma nedenleri arasında söylenebilir.

Erken boşalmanın ilaç ile tedavisi mümkündür. Yani en azından kontrol altına alınılabilir. Ayrıca erken boşalmanın bitkisel çözüm yolları da oldukça yaygındır. Uzmanlar alternatif tıp alanının bu konuya gerekli ve etkili çözümler bulabileceğini belirtmişlerdir. Erken boşalmanın bitkisel tedavisi amacı ile sıklıkla kullanılan bitkiler çakşır otu, çemen tohumu, zencefil, yulaf, sarı kantaron, anason, enginar, hindiba, deve dikeni, karanfil ve uygulamaları, yaban sümbülü yaprağı olarak sıralanabilir. Burada sayılan bitkiler tek başlarına kullanılabileceği gibi uygun karışımlar oluşturularak da etki gösterebilirler. Önemli olan uygun karışımı konusunda uzman bir kişinin hazırlamasıdır. Yoksa bilinçsizce hazırlanan sıradan karışımlar etki göstermeyebilir. Bu da kişinin erken boşalmanın bitkisel tedavisine olan inancını ortadan kaldırabilir.

Bu bitkilerin yanında tarçın çiçeği bitki tableti erken boşalmanın bitkisel tedavisinde oldukça geniş bir etkiye sahiptir. Aktif madde olarak eterik yağ, nişasta, reçine ve tarin barındıran tarçın çiçeği bitki tableti güzel bir kokuya sahip olmanın yanında acı bir tada sahiptir. Erken boşalmanın bitkisel tedavisi olarak gıda takviyesi olarak kullanıma uygun olan ürün yemeklerden önce 1 tablet olacak şekilde günde 3 tablet olarak tüketilmelidir. Dikkat edilmesi gereken hususların başında erken boşalmanın bitkisel çözümü amacı ile kullanılacak gıda takviyesi, herhangi ağır bir rahatsızlığı olan erkeklere tavsiye edilmez. Erken boşalmanın bitkisel de olsa çözümü için en uygun yol konuya ilgili bir tıp uzmanı ile görüşmekten geçer. 

28 Ağu 2021 23:21

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.