WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmamak İçin Ne Yapmalı

Erkeğin cinsel ilişki esnasında erken boşalması, penisin vajinaya girdikten sonra cinsel tepkileri gayet normal bir partneri tatmin edemeden boşalması şeklinde tanımlanabilir. Tıp dilinde prematüre ejakülasyon ismi verilen erken boşalma gerek kadın için gerekse erkek için kâbus gibi bir oluşumdur. Zira bu oluşum sonucu seksüel aktivite esnasında kadın asla doyuma ulaşamadığı gibi, partnerini tatmin edemeyen erkekte psikolojik olumsuzluklar yaşayabilir. Bu bakımdan erkekler erken boşalmamak için ne yapmalı şeklinde yapılan araştırmalar çok çeşitli bulguların elde edilmesine vesile olmuştur.

Erken boşalmayı hazırlayan faktörlere genel bir bakış yapıldığında ailenin ve toplumun cinselliğe bakış tarzı, aşırı tutucu ve dindar yetiştirilme biçimi, eksik ya da yanlış cinsel bilgi, cinsellikle ilgili gerçek dışı beklentiler, nevrofik kişilik özellikleri ön plana çıkmaktadır.

Bunların paralelinde erken boşalmamak için ne yapmalı kısmı düşünüldüğünde çeşitli ilaçların kullanımı tavsiye edilebilir. Lokal uyuşturucu kremler veya spreyler bu ilaçların başında gelmektedir. Ancak bu yöntemlerin genel amacı penis ucundaki sinirleri uyuşturmak olduğundan sadece geçici çözümler yaratabilmektedir.

Kişi erken boşalmamak için ne yapmalı sorusuna en güzel yanıtı kendisi verebilir. Zira yaşadığı sıkıntıyı en iyi o bilmektedir. Erken boşalmasının bilinçaltında yatan herhangi bir sebepten olduğunu bilen erkek bunu partneri ile paylaşarak çözüm arayışına gidebilir. Yine fiziksel bir rahatsızlık yaşaması sonucu erken boşaldığını düşünen erkek bu rahatsızlığı gidermek için uygun doktora başvurabilir.

Eğer kişi erken boşalmamak için ne yapmalı sorusuna kendi kendine bir yanıt alamıyor ise bu noktada yapması gereken en etkili işlem bir psikoterapiste danışmaktan geçer. Zira konunun uzmanı bir terapist ile belki kişiye sorun olarak gözükmeyen bir etmen tespit edilip çözüme kavuşturulabilir. Bilinen bir gerçek olarak her konu üzerinde birisi ile dertleşmek kişiye ruhsal anlamda rahatlama yaşatacağından terapist de etkili bir çözüm olabilir. Yapılan araştırmalar ışığında ülkemizde erken boşalmamak için ne yapmalı diyen erkeklerin çoğu konusunda uzman bir terapistten yardım almayı tercih etmişlerdir.

Terapistin tedavisinden sonra yaşayacağınız cinsel ilişkilerde kendinize güven duyacak ve bu doğrultuda ilişkilerinizi gerçekleştirmeye çalışacaksınız. Ayrıca cinsel takviye ürünlerinin de kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Cinsel takviye ürünü olarak geciktiriciler %100 sonuç vermektedir.

28 Ağu 2021 23:25

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.