WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmama

Genellikle konuşulması güç bir sorun olduğundan rastlanma sıklığı konusunda doğru bir veri bulunamamaktadır. Ancak 25 yaş altındaki genç erkeklerin 3’te 1’inde ve 40 yaşın üzerindeki erkeklerin %10’unda sıklıkla görülmektedir. Aslında hemen her erkek hayatının bir bölümünde bu problem ile karşılaşabilmektedir.

Erken boşalmanın birinci sebebi biyolojiktir. Erkek cinsel organı kadın vajinasına girdikten 2-3 dakika sonra fizyolojik olarak boşalmaktadır. Diğer erken boşalma sebepleri arasında ise suçluluk duygusu, hastalık kapma korkusu, kadın partneri hamile bırakma korkusu ve cinsel ilişkiye girmek için aşırı istekli olma gibi psikolojik faktörlerdir. Bazen prostat iltihabı ve sinirsel yolları etkileyen hastalıklarda erken boşalmaya neden olabilmektedir.

Erken boşalmama için ilk önce yapılması gereken erken boşalmayı oluşturan sebeplerin açığa çıkarılması, daha sonra erkek kafasında bulunan endişelerin giderilmesi ve sık sık cinsel birlikteliğe girerek yaşanılan gerilimin azaltılmasıdır.

Erken boşalmama için bu basit psikolojik çözümler işe yaramazsa daha profesyonel bir yardım almakta fayda vardır. Bu teknikler arasında sıkıştırma tekniği, dur-başla tekniği yaygın olarak bilinmektedir. Erken boşalmama için bunlarda yeterli olmazsa psikoterapi ve depresyon tedavisi uygulanması şarttır.

Erken boşalmama için uygulanan yöntemlerden sıkıştırma tekniği Masters ve Johnson tarafından geliştirilmiştir. Erken boşalmama için bu metotta kadın erkeğin penisini boşalma yaklaşana kadar uyarır. Boşalma oluşacağı anda kadın erkeğin penisini ereksiyonun bir kısmı kaybolan kadar sıkar. Bu yöntemle amaçlanan orgazm öncesi hissedilenleri ve erken boşalmamayı erkeğe benimsetmektir.

Erken boşalmama için uygulanan bir diğer yöntem olan dur-başla taktiğinde izlenen yöntem ise 3 kez ardı ardına boşalma vakası gerçekleşene kadar uyarılma yaşanıp, boşalmadan önce uyarı kesilmesine dayanır. Dördüncü denemede ise boşalmaya izin verilir. Bu sayede erkek erken boşalmamayı öğrenebilir.

Bazen uygulanan bu yöntemler erken boşalmama için yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda erken boşalma insan beyninin derinlerindeki ruhsal bir sıkıntıdan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda erken boşalmama yaşanması için uygun bir psikoterapist ile görüşmek daha doğru olabilir.

Tüm bu uygulamaların gerçekleşmesi esnasında kişi cinsel takviye ürünü olan geciktiricilerin de kullanımını gerçekleştirebilir. Geciktirici ürünlerin kullanımı ile ilişkinizde orgazm sürenizi sorunsuz şekilde uzatabileceğinizden emin olabilirsiniz. Yalnız bu ürünlerin kullanımı kalıcı bir tedavi amacı ile gerçekleştirilmemektedir. Sadece o anlık ilişkinizi kusursuz yaşamanızı sağlamaktadır.

28 Ağu 2021 23:24

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.