WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmadan Kurtulma

Erken boşalma oluşumunun birçok nedeni bulunduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bunların en başında çocukluk çağı yanlış mastürbasyon alışkanlıkları olduğu rahatlıkla söylenebilir. O çağlarda erkeğin uyguladığı mastürbasyonun amacının kimseye yakalanmadan en kısa zamanda boşalmak olduğu bilinmektedir. Bu durum zamanla kalıcı bir davranışa dönüşerek kişide erken boşalma oluşumuna vesile olmaktadır.

Dolayısı ile erken boşalmadan kurtulma için vücudun daha önce alışkanlıklar sonucu adet haline getirdiği durumları yine alışkanlık olarak bırakmasına iterek sağlanacaktır. Uzmanlar erken boşalmadan kurtulma yöntemlerinin hemen hepsinde kişi psikolojisi üzerine etki etmeyi amaçlamaktadır. Eğer kişinin bilinçaltında zamana şartlanma durumundan kurtulmak mümkün olursa belki erken boşalmada ortadan kaldırılabilir.

Erken boşalmadan kurtulma için boşalmayı bir ateşleme mekanizmasına benzetmek mümkündür. Ateşleme başladığı zaman hiç kimse, hiçbir şey onu durduramaz, bastıramaz, geciktiremez, denetim altında tutamaz. Yapılması gereken şey, ateşlenme noktasına gelmeden sistemi yavaşlatmak, durdurmak veya kontrol altına almaktır. Bu nedenle erken boşalmanın tedavisinde boşalma süresini uzatmak değil, kişiyi telaşsız bir birleşmenin getireceği sonsuz yakınlık duygusuna ulaştırmak, zamansız bir şekilde cinsel birleşme becerisini ve kalıcı olarak boşalma refleksi üzerinde istemli denetim sağlamayı öğretmek esas olmalıdır.

Erkeğin ne kadar sürede boşaldığından çok, boşalmanın istendiği zamanda olması için; düşük uyarım ve heyecan düzeyinde cinsel aktiviteye devam edilmeli, aşırı heyecan duyulduğunda sakinleşene kadar beklenmeli ya da yavaşlamalı ve sakinleştikten sonra yeniden cinsel aktiviteye başlanmalıdır. Bu sayede cinsel heyecanı arttırıp azaltma becerisini kazanıp, istemeden doruğa ulaşılan o noktadan uzak durma öğrenilebilir.

Sağlıklı, kaliteli ve mutlu bir cinsel yaşamın gerçekleşmesi için mutlaka cinsel sağlık sorunlarınızdan kurtulmalı ve gereken önlemleri almalısınız. Ülkemizde erkeklerin birçoğu erken boşalma probleminin önlenmesi için geciktirici ürünlerin kullanımını tercih etmekte ve ilişkilerini sorunsuzca yaşayabilmektedirler.

28 Ağu 2021 23:13

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.