WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalmada Bitkisel Tedavi

Boşalmanın veya tıp dilindeki adı ile ejakulasyon durumunun penis vajinaya girdikten sonra erkeğin isteği dışında yaşanmasına erken boşalma adı verilir. Genellikle bu problemi yaşayan erkeklerin ortak düşüncesi bir eksiklik yönünde olduğundan dolayı tedavisi için gerekli çalışmalar yapılamamaktadır. Bunun sonucu olarak erken boşalma durumu tıp dünyasında bilinmeyenler ile dolu bir vakaya dönüşmektedir. Özellikle ülkemizde erkek bireylerin bu düşünce tarzına sahip olması yaygın olmakla beraber çözüm anlamında da kulaktan dolma bilgilere başvurulmaktadır. Bütün bu uygulamalar erken boşalma sorununa çözüm olacak yerde rahatsızlığın ilerlemesine neden olabilmektedir.

Erken boşalma oluşumu incelendiğinde çok çeşitli oluşum sebeplerine sahip olmanın yanında çok çeşitli tedavi yöntemleri de mevcuttur. Sık ve etkili çözümler arasında erken boşalmada bitkisel tedavi gelmektedir. Erken boşalmada bitkisel tedavi alternatif tıp alanında bu soruna etkili çözümler bularak erkeklerin cinsel yaşamlarında ve buna paralel şekilde sosyal yaşamlarında etkin bir çözüm metodu olarak ortaya çıkmaktadır.

Her bitkinin insan vücuduna faydası olmasının yanında özellikle erken boşalmada bitkisel tedavi anlamında başvurulan bitkiler turp tohumu, karanfil tohumu, zencefil, bitkisel magnezyum olarak belirtilebilir. Ayrıca melisa ve sarı kantaron bitkilerinden elde edilen bitkisel çayların tüketimi erken boşalmada bitkisel tedavi rolü üstlenebilir. Bunların yanında gıda takviyesi şeklinde bulunan ürünlerin bileşimini oluşturan zerde çöp bitkisi, azgın teke bitkisi, maka bitkisi, rhodiola bitkisi kökü ve alıç meyvesi de erken boşalmada bitkisel tedavi anlamında önde gelen bitkilerdendir.

Erken boşalmada bitkisel tedavi olarak kolaylıkla bulunabilen yulaf, zencefil, çemen tohumu ve çakşır otu da etkili bir çözüm ürünü olarak dikkat çekmektedir. Çakşır otu bitkisinin içeriğindeki tanen, saponin, reçine ve alkoloidler, çemen tohumundaki futin olarak bilinen fosforlu organik bileşikler, zencefildeki protein, yağ, nişasta, bazı B vitaminleri erkeklerde cinsel gücü arttırmanın yanında erken boşalmada bitkisel tedavi sağlamada etken maddelerdir.

Bitkisel tedavi de bir diğer alternatif ise bitkisel geciktirici ürünlerin kullanımıdır. Bitkisel geciktiriciler içeriğinde hiçbir kimyasal olmadan üretilmekte ve tamamen erken boşalmanın giderilmesini gerçekleştirmektedir. Bitkisel geciktirici ürünlerin kullanımı ile de aynı zamanda bir sağlık sorununun oluşması veya kullanımında sonra yan etkinin görülmesi mümkün olmamaktadır.

28 Ağu 2021 23:20

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.