WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma Teknikleri

Erkeklerin en büyük cinsel kâbuslarından birisi de hiç şüphe yok ki erken boşalmadır. Sebebi tam olarak bilinmese de birçok neden erken boşalmaya sebep olabilir. Kimi zaman fizyolojik kimi zaman psikolojik etmenler bu oluşumu tetikleyebilir. Sebebi her ne olursa olsun erken boşalma sonucu yatakta mutsuzluklar baş gösterebilir. Hele de erkeğin kadına göre dezavantajlı olduğu göz önüne alınırsa erkek için çok zor bir süreç başlamış olur. İşte bu noktada erkeğin yapması gereken uygun bir tedavi yöntemi ile yaşanan bu sıkıntıları bertaraf etmektir.

Bu durum için uygulanabilecek çok çeşitli erken boşalmama teknikleri belirtmek mümkündür. Bunların bir kısmı konusunda uzman doktor ve psikologlar tarafından üretildiği gibi bir kısmı da erken boşalma sorunu yaşayan erkekleri kendi kendine ürettiği yöntemlerdir. Asıl amaç erken boşalmaya sebep olan etmenin doğru belirlenip ona uygun erken boşalmama tekniklerini uygulamaktır.

Uzmanlar tarafından belirtilen erken boşalmama teknikleri genellikle erkeğin psikolojik anlamda rahatlaması esasına dayanır. Örnek olarak cinsel ilişki öncesi ılık bir suda duş almak ve masaja maruz kalmak erkeği ruhen rahatlatacağından dolayı erken boşalmama teknikleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.

Erken boşalmama teknikleri arasında erkeğin zihinsel olarak rahatlaması ve zihnini farklı düşünceler ile oyalaması da yaygın bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Cinsel ilişki esnasında ilişkiye odaklanıp erken boşalma durumunu düşünmektense zihnini farklı konuları düşünerek meşgul edebilen bir erkek erken boşalmayı geciktirebilir.

Başka bir erken boşalmama tekniği de ilişki esnasında aşırı heyecan ve istek yaşandığında biraz ara vererek yatışmaya çalışmak, yatıştıktan sonra tekrar devam etmek şeklinde gösterilebilir. Böylece vücut kontrolü erkeğin kendisinde olacağından ne zaman boşalacağına kendi karar verebilir. Ama bu ara vermeleri çok fazla yapmamak erkeğin faydasına olacaktır.

Erken boşalma teknikleri arasında sıklıkla tercih edilenlerden birisi de ön sevişmeyi olabildiğince uzun tutmaya çalışmaktır. Çünkü cinsel ilişki sadece orgazm olmaktan ibaret değildir ve orgazm yaşandıktan sonrada cinsel ilişki devam edebilir. Bu yöntemlerle erken boşalma sorunundan kurtulmak mümkündür.

Bir başka etkili yöntem ise geciktirici ilaçların kullanımı olmaktadır. Geciktirici ürünlerin kullanımı ile orgazm süresi uzamakta ve cinsel ilişkinin daha uzun sürede yaşanması gerçekleşmektedir. Geciktirici ürünlerin kullanımı ilişkiden 1 saat önce gerçekleştirilmelidir. Böylelikle ürün etkisini daha iyi gösterecek ve alınan verim çok daha kaliteli olacaktır. Geciktirici olarak hap, geciktirici sprey, geciktirici krem ve jel ürünleri bulunmaktadır.

28 Ağu 2021 23:25

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.