WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma Tedavileri Nelerdir

Erkeklerde oldukça sık yaşanan cinsel sorunların önünde erken boşalma durumu gelmektedir. Erken boşalma tarif edilecek olursa erkeğin bir cinsel ilişki esnasında kontrolü dışında boşalmasına verilen isimdir. Bazı durumlarda daha cinsel ilişki başlamadan bile boşalma görülebilir. Sonuç olarak her türlü erken boşalma durumunda erkek partnerini memnun ve tatmin edememektedir. Bu durum çoğu zaman erkeğin psikolojisi üzerinde olumsuzluklara sebep vermekte, kişilerin hayatının her alanını etkisi altına alabilmektedir. Hatta çoğu durumda kadın kendisini tatmin edebilecek başka bir erkek arayışlarına yöneltebilmektedir.

Erken boşalma tedavilerine değinebilmek için erken boşalmayı oluşturan durumları iyice anlamak ve tahlil etmek gerekir. Erken boşalma kişinin yapısına bağlı olarak çok basit ve çeşitli sebepler vasıtası ile de ortaya çıkabilmektedir. Ana başlıklar altında toplamak gerekirse erkeklerde görülen erken boşalma durumunun %98’lik kısmı psikolojik etkenler sonucu görülmektedir. Bu da erkeğin küçüklüğünden başlayıp yetişkinliğine kadar gelen süreyi incelemek gerektiği anlamına gelmektedir. Özellikle küçük yaşlarda anne ve baba baskısı, çocukların yakalanmadan mastürbasyon yapma korkusu gibi sebepler erken boşalmayı tetikleyici etkiler göstermektedir.

Bir de erken boşalma sebebi olarak fizyolojik durum söz konusudur. Bu oluşum daha çok herhangi bir rahatsızlığın yan ürünü olarak ortaya çıkabilmektedir. Genellikle sinirsel rahatsızlıklar için kullanılan ilaçların etkisi bu oluşuma tetikleyici unsur olabilmektedir.

Erken boşalma tedavileri kapsamında en önemli olan olgu her tedavi yönteminin kişiden kişiye değişiklik gösterebileceğidir. Zira kişilerin psikolojik yapıları birbirinden farklı olduğundan bu durum gayet normaldir.

Erken boşalma tedavisinde aslında kişinin ilk olarak düşüncelerinden, fikirlerinden kısaca beyninden başlamak gerekmektedir. Çünkü cinselliğin ilk başlama noktası beyindir. Ve sorunların çözülebilmesi içinde ilk eylemin gerçekleştiği yerden başlanılmalıdır. Erken boşalma yaşayan kişi bu anlamda psikolojik destekler alarak sorununu zamanla hafifleterek tamamen bu süreçten kurtulabilmektedir. Cinsel hayatınızı düzenli yaşamalı ve gerektiğinde geciktirici ürünlerin kullanımını da gerçekleştirmelisiniz.

Kişi psikolojik desteklerin yanında aynı zaman cinsel takviye ürünü olan geciktiricilerin de kullanımını gerçekleştirmelidir. Böylelikle cinsel hayatın riske edilmesi önlenecek ve partneriniz ile birlikte mükemmel hazların yaşanmasını sağlayacaksınız.

28 Ağu 2021 23:25

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.