WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri

Erkeğin en sık görülen fonksiyonel cinsel bozukluklarının başında erken boşalma gelir. Erken boşalmada en önemli sorun zamandır. Yani erkek kaç dakikadan önce veya sonra boşalırsa bu erken boşalma olur veya olmaz. Bunu değerlendirmek oldukça zordur. Diğer fonksiyonel cinsel bozukluklarda olduğu gibi bu sorunda da her iki eşi birlikte ele almak gerekir. Yani erken boşalmayı, kadın orgazma ulaşmadan erkeğin gelmesi olarak görmemek gerekir. Örneğin kadında belki bir orgazm olamama durumu vardır. Böyle bir kadının eşi bir cinsel birleşmede belli bir aşamada orgazm olacaktır. Bu gibi durumlarda erkekte erken boşalma var gibi değerlendirme yapmak yanlış olur. Önce çifte bu konuda anatomi ve fizyoloji bilgisi verilmelidir.

Erken boşalma tedavi yöntemleri arasında her şeyden önce cinsel birlikteliğe sahip çifte boşalma mekanizmasının çalışması hakkında bilgi verilmelidir. Erkek, erkeğin orgazmının da kadının orgazmı gibi öğrenilebilen bir refleks olduğunu bilmelidir. Fakat böyle bir tedaviye başlamadan önce gerçekten sorunu olan erkek tedaviye gerek duymalıdır. Çift arasındaki cinsel sorunlar sadece bir eşin gayreti ile hiçbir zaman halledilemez.

Bu algılama problemleri kişiler tarafından iyice benimsendikten sonra erken boşalma tedavi yöntemlerinden istenilen uygulanabilmektedir. Erken boşalma tedavi yöntemlerinden biri Penis Başını Sıkma Yöntemi Ve Dur-Başla Yöntemi olarak geçmektedir. Bu yöntem en yaygın erken boşalma tedavisi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Uzak Doğu cinsel tedavi yöntemleri içinde oldukça etkili erken boşalma tedavi yöntemleri de vardır. Her ne kadar bu yöntemler tecrübeli cinsel tedavi uygulayan hekimler tarafından yapılmalıysa da, "Dur-başla" ismi verilen yöntem, çift tarafından kolayca anlaşılan bir yöntemdir.

Erken boşalma rahatsızlığı olan erkeğin en olumlu tedavisi, karı kocanın el ele vererek sorunun üstesinden gelmek üzere yola birlikte çıkmaları olacaktır. Bir süre erkeğin erken boşalmasına kadın tepki göstermemelidir. Zamanla eşler birbirine alışınca erken boşalma durumu da kendiliğinden iyileşir. Kadın her şeyden önce kocaya karşı son derece sevecen davranarak onun üzerinde bir güven duygusu uyandırmayı başarmalıdır. Bundan sonra yapılacak işlem, erkeğin kendine güven duygusu kazanmasını sağlamaktır. Unutulmaması gereken erken boşalma tedavi yöntemleri sadece doktorlar tarafından verilen egzersizler ve ya ilaçlar demek değildir. Kişilerin psikolojik gelişimleri de tedavi sürecine ileri derecede etki etmektedir.

28 Ağu 2021 23:06

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.