WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma Nedir

Cinsel ilişki, kadın ile erkeğin hem fiziksel hem ruhsal anlamda birleşmesi ve yaşanılan bu birleşmenin çeşitli şekillerde dışa vurumu olarak tanımlanabilir. Bu dışa vurumdan kasıt orgazm ve boşalma olarak nitelendirilebilir. Her iki birey de yatakta önemli rol oynamaktadır. Bireylerden herhangi birisi eksik kaldığında cinsel ilişki aksaklıklara uğrayabilmektedir.

Cinsel ilişkinin sonuçlanma safhası erkeğin ve kadının boşalmasına dayanır. Normal şartlarda aynı anda veya çok yakın zamanlarda ya da kadının erkekten önce boşalması gibi durumlarda bir problem görünmemektedir. Fakat erkeğin kadından önce boşalması, ilişkinin henüz başında boşalması ya da ilişkiye başlamadan önce boşalması cinsel aktivitenin olumsuz sonuçlanmasına neden olur.

Uzmanlar erken boşalmayı erkeğin, normal cinsel aktiviteleri olan kadın partneri tatmin edemeden boşalması olarak tanımlarlar. Bu boşalma süresi genelde 1,5-2 dakikadan kısa sürede gerçekleşir.

Cinsel ilişkide en önemli şeyin karşılıklı uyum olduğu düşünülürse erken boşalma nedir sorusuna verilecek cevap farklı bir boyut kazanmaktadır. Çünkü bu durumda erken boşalma eşler arasında görülen bir cinsel uyumsuzluk olarak tanımlanır. Bu yüzden erken boşalmayı asla bir yetersizlik gibi görmemek gerekir.

Erkeklerde görülen erken boşalma sorunu çözümlenirken bize yol gösterecek en önemli şey erken boşalmanın tanımıdır. Kendi kendine erken boşalma nedir diye soran ve cevap alan aklı başında bir birey zaten bu problemin zor olan kısmını çözümlemiş olur. Gerisi sadece uygun işlemleri sırası ile uygulamaya kalır.

Erken boşalma sorunu yaşayan kişiler kalıcı bir tedavinin uygulanması için arayış içinde iken anlık ilişkilerini de sorunsuz olarak yaşamak istiyorlarsa bunun için geciktirici ürünlerin kullanımını gerçekleştirmeleri yeterli olacaktır.

28 Ağu 2021 23:17

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.