WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma Nasıl Giderilir

Erkeklerin dünya üzerinde bilinen en önemli özellikleri cinselliktir. Hemen hemen her erkek cinsellikten hoşlanır ve zevk alır. Aslına bakıldığında bu durumun yadırganması yanlış bir olgudur. Zira üreme için cinsellik nasıl normal bir işlev ise rahatlama ve zevk için yapılan cinsellik de o kadar normaldir. Fakat dünya üzerinde bazı erkekler çok çeşitli seksüel işlev bozukluklarından şikâyet ederler. Bunlar arasında en yaygın olanı erken boşalma diye adlandırılan erkeğin öz suyunun cinsel ilişkide kadını ve kendini tatmin edemeden dışarı çıkması şeklinde özetlenebilir. Öyleyse sağlıklı ve mutlu bir cinsel hayat için akla gelecek ilk soru erken boşalma nasıl giderilir şeklinde olacaktır.

Erken boşalma nasıl giderilir şeklinde yapılan araştırmalar ışığında çeşitli yöntemler geliştirilmiştir.

Bunlardan birisi baskı uygulaması ile boşalmayı geciktirmektir. Erken boşalma nasıl giderilir diyen bir erkek bu yöntemi cinsel ilişki sırasında erkek boşalacağını anladığı zaman penisini geri çekip yaklaşık 5 saniye sıkması durumu şeklinde uygular. Bu şekilde sıkma sonucu boşalması gecikir. Bunu belirli bir süre uyguladığında erkek boşalmayı kontrol edebilir.

Erken boşalmanın giderilmesi için tavsiye edilen başka bir yöntem de sıkıştırma tekniğidir. Bu teknikte kadın erkeğin penisini boşalma yaklaşana kadar uyarır. Boşalma oluşacağı esnada kadın erkeğin penisini ereksiyonun bir kısmı kayboluncaya kadar sıkar. Bu teknikte amaçlanan orgazm öncesi hissedilenleri ve geciktirmeyi erkeğe öğretmektir. Elle uyararak hareketsiz bir ilişki ile başlayan bu teknik daha sonra kaydırıcı bir krem kullanarak, kadının üste olduğu pozisyonda hareketsiz olarak, en sonunda da kadının üstte olduğu pozisyonda hareketli olarak yapılır.

Erken boşalma nasıl giderilir şeklinde araştırma yapan bir erkek için tavsiye edilen bir yöntem de dur-başla tekniğidir. Bu teknikte kadın erkeğin penisini 3 kez ardı ardına boşalma aşamasına gelene kadar uyarır, ancak boşalma olmadan önce uyarıyı keser. Dördüncü denemede ise boşalmaya izin verir. Haftada 3 kez erkek boşalmasını kontrol edinceye kadar bu yöntem tekrar edilir. Boşalma kontrol edilebildiği zaman aynı denemeler kayganlaştırıcı bir kremle denenir. En sonunda da kadının üstte olduğu pozisyonda önce hareketsiz, daha sonra hareketli ve en sonunda da yan yana pozisyonda dur-başla tekniği uygulanır. En sonunda kişi erken boşalacağı zamanı öğrenir ve boşalmasını 10-15 dakika uzatabilir.

Biyolojik olarak yaşanan erken boşalma sorunlarının tedavisi ancak uzman hekimler ile mümkün olabilir. Bunun dışında psikolojik olarak yaşanacak her türlü erken boşalma için kişinin belirtilen yöntemleri denemesi yeterli olabilecektir. Bu süreçte yaşayacağınız cinsel ilişkilerinde sorunsuz gerçekleşmesini istiyorsanız eğer geciktirici ürünlerin kullanımını gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

28 Ağu 2021 23:14

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.