WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma Nasıl Çözülür

Erken boşalma erkeklerde en yaygın görülen cinsel bozuklukların başında gelmektedir. Bu sorun erkeğin kendi refleksleri üzerinde denetim uygulayamamasından kaynaklanır. Ayrıca cinsel uyarım sonucu hızla orgazm olunur.

Erken boşalmanın süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte genelde 30 saniye ile bir buçuk dakika arasındadır. Uzmanların yaptığı araştırmalar erkeklerden en az yarısının zaman içinde erken boşalma sorunu yaşadığını belirtmiştir.

Erken boşalmada erkek, uzun süreli bir sevişmenin ardından gelen boşalmanın vereceği duygusal ve fiziksel doyumu yaşayamaz. Pek çok çiftte boşalma çok çabuk olduğu için kadın orgazma ulaşamaz. Bunun sonucu kadın yatakta mutsuz olur, bazen içinden bazen de açıkça bu durumu erkeğe yansıtır. Bu tepki ile karşılaşan erkek ise iç çatışma sorunu yaşar. Kendini daima suçlu hisseder. Her ilişkisinde endişe duygusu oluşur.

Bu süreçte erkek ilk olarak erken boşalma nasıl çözülür şeklinde araştırma yapmalıdır. Zira çok çeşitli metot bulunduğundan dolayı hangisinin kendisine uygun geleceğini araştırması gerekebilir.

Erken boşalma nasıl çözülür diyen bir erkek kendi kendine yapacağı uygulamalar ile bu sorunu aşabilir. Kendi kendine yapacağı egzersizler ile boşalma refleksini kontrol etmeyi öğrenmenin yanında düşüncelerinde bu sorunu yenmeyi başarabilir.

Erkeğin tedavi sürecinde kadın önemli rol oynar. Erken boşalma nasıl çözülür dendiğinde bunu en iyi açıklayacak yöntemi uzmanlar belirtmişlerdir. Kadının erkek partnerine hem yatakta hem günlük hayatında göstereceği destek uygun ve etkili bir tedavi ile birleşirse sorun kısa zaman içinde çözülebilir.

Tabi bu bahsedilen erken boşalma nasıl çözülür cevapları çok ilerlememiş ve karmaşıklaşmamış durumlarda geçerlidir. Daha ileri vakalarda kişilerin uzman ve deneyimli bir psikolog ile görüşmesi daha etkili çözüm olabilir. Erkekler bundan asla çekinmemelidir. Sonuçta erken boşalma insanın kendi isteği ile yaşadığı bir sorun değildir.

28 Ağu 2021 23:03

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.