WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma İlacı

Cinsel ilişki sırasında boşalmanın küçük cinsel uyarılar etkisiyle kontrolsüz ve istem dışı meydana gelmesi erken boşalmanın tarifidir. Erken boşalma sorunu günümüzde ister istemez her erkeğin başına gelen bir durumdur. Önemli olan bu oluşumun ne kadar sıklıkla meydana geldiğidir. Zira belirtildiği üzere her erkek cinsel yaşamının belirli zamanlarında bu soruna maruz kalabilir. Bunu iyi ayırt etmek gerekir. Cinsel tatminin yetersiz olması, utanç ve hayal kırıklığı hissi yaşanması erken boşalmanın en temel belirtilerindendir. Ayrıca erken boşalma sahibi erkeklerde ortak olarak sergilenen özellikler istemsiz bir şekilde boşalma şeklinde olabilir. Cinsel tatminde azalma, suçluluk hissi, cinsel birleşmenin ansızın son bulacağı kaygısı, cinsel ilişkiye aşırı önem vermekten geçer. Cinsel ilişki öncesinde, cinsel ilişki sırasında ve cinsel ilişki sonrasında gerginlik yaşanması, cinsel ilişkiden sonra utanç duyma, hayal kırıklığı hissi, ana yoğunlaşamama, zamanla meydana gelen cinsel isteksizlik, ilk boşalmadan sonra ikinci cinsel birleşme için ısrarcı olma, cinsel performansa büyük anlamlar yükleme olarak belirtilebilir.

Genel özellikleri belirtilen erken boşalma için çok çeşitli tedavi yöntemleri de mevcuttur. Erkeklerin en çok güvenip uyguladıkları ise erken boşalma ilacıdır. Erken boşalma ilacı denildiğinde belki sayılabilecek çok fazla ilaç yoktur. Fakat bazı rahatsızlıklar üzerinde etkili olan ilaçların erken boşalmayı önleyici etkisi olduğu belirlenmiştir. Bunların başında depresif kişilik tedavisi için kullanılan antidepresanlar, prostat sorunu için kullanılan güçlü antibiyotikler, üreme sistemi için kullanılan çeşitli ilaçlar şeklinde özetlenebilir. Sonuçta erken boşalmaya neden olan bu fizyolojik nedenlerin ortadan kaldırılması doğal olarak erken boşalmanın ortadan kaldırılmasına katkı sağlayacağından bu tedavilerde kullanılan ilaçları da erken boşalma ilacı olarak tanımlamak mümkündür.

Ayrıca internet ortamında erken boşalma ilacı şeklinde satılan birçok bitkisel gıda takviyesi bulunmaktadır. Bu bitkisel ilaçların çoğu erken boşalmayı geçici de olsa engelleyici özelliklere sahiptir. Önemli olan güvenilir bir kaynaktan temin etmek ve kullanım şartlarına uygun kullanmaktır. Unutulmamalıdır ki erken boşalmanın ilacı ne kadar etkili olursa olsun tarif edildiği şeklin dışında kullanılması onun bütün etkisini yok edebilir.

28 Ağu 2021 23:06

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.