WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma Egzersizleri

Seksüel yaşam, insanların yaşantılarında olmazsa olmaz aktivitelerden birisi olarak görülmektedir. Sadece üreme için değil kişilerin ruhen rahatlaması ve değişik hazlarla dolu olmasına vesile olduğundan, hayatın her alanına etki edebilmektedir. Bu sebepten dolayı yaşanacak cinsel yaşamın her iki partner açısından da sağlıklı olması birinci şarttır. Partnerlerden herhangi birisinin bir uyumsuzluk içine düşmesi cinsel birlikteliğin bozulması için yeterli olacaktır. Özellikle erkek bireylerde rastlanan erken boşalma durumu bu oluşuma sebep veren en önemli etmenlerden birisidir.

Her erkeğin hayatının belli bir döneminde başına gelen ve kötü bir süreç gibi geçen erken boşalma sorunu tedavisi imkansız bir rahatsızlık değildir. Kişi öncelikle bu sorunu kendi kendine aşabileceğinin farkında olmalıdır. Gerekli erken boşalma egzersizleri sayesinde bu uyumsuzluğu kendi kendine aşmak mümkündür.

Erken boşalma egzersizlerinde temel nokta her zaman olabildiğince rahat, stres ve kaygıları beyinden silmek olarak tarif edilebilir. Bu ruhsal rahatlama oluşturulamazsa uygulanacak erken boşalma egzersizlerinden hiçbiri başarıya ulaşamayacaktır. Bu düşünce tarzı benimsendikten sonra yapılması gereken ya egzersizlerin nasıl yapılacağını öğrenmek veya erken boşalma egzersizleri konusunda uzman birisinden yardım almaktır. Bilinen en yaygın erken boşalma egzersizlerinden birisi ilişki esnasında erkek boşalacağını anladığında cinsel organının parteri tarafından başparmak ve işaret parmağı ile sıkıca kavranılması ve geriye doğru itilmesidir. Bu şekilde 20 saniye kadar beklenilip cinsel ilişkiye tekrar başlanılmalıdır. Bu durum 5 veya 6 kez tekrarlandıktan sonra erkeğin boşalması sağlanır. Bu şekilde yapılan tedavi belirli bir süre sonra erken boşalmanın giderildiğini ve artık istenilen sürelerin yakalanabildiğini göstermektedir.

Erken boşalma egzersizlerinden birisi de seksüel aktivite esnasında olabildiğince çeşitli pozisyonları denemektir. Erkeğin tek bir sinir noktasından uyarı almasından ziyade daha farklı noktalardan da uyarı alması sağlanarak erken boşalma geciktirilebilir. Bu durum için partnerin destek olması ve yardımcı olması çok önemlidir.
Erken boşalma egzersizlerinin yanında cinsel takviye ürünü olan geciktiricilerin de kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Geciktiriciler sağlıklı ve yan etkisiz olmakta sadece ilişkinizin süresinizi uzatarak kalitesini artırmaktadır.

28 Ağu 2021 23:27

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.