WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma Çözümü

Erken boşalma erkeklerde bazen ilk cinsel ilişki ile birlikte görülebileceği gibi bazı durumlarda daha önce bu sorunu olmayan erkeklerde sonradan da ortaya çıkabilmektedir.

Erken boşalmanın oluşumunda en önemli faktörlerden birisi düzensiz cinsel ilişki olarak tanımlanabilir. Ayrıca cinsel ilişkiye verilen önem, cinsel ilişkide yaşanılan gerginlik de tetikleyici nedenler arasındadır. Bunlar haricinde seyrek cinsel ilişki yaşaması, ilerleyen yaş durumu, tecrübesiz genç erkeklerin ilk cinsel deneyimleri gibi durumlar da erken boşalma görülmesini hızlandırıcı etkilere sahip durumlardır.

Erken boşalma nedenleri iyice anlaşıldıktan sonra erken boşalma çözümü bulmak daha kolay olacaktır. Zira erken boşalma çözümü olarak çok fazla sayıda yöntem ve yol mevcuttur. Fakat erken boşalma çözümü olarak kullanılacak metodun doğru seçilmesi ve uygulanması rahatsızlığın tedavisinde en önemli adım olarak dikkat çekmektedir.

Erken boşalma çözümü olarak ilk önerilen yöntem dur başla yöntemidir. Bu yöntemde erkek cinsel ilişki esnasında boşalma hissi yaklaştığında penisini vajinadan çıkarıp biraz bekleyerek orgazm hissini azaltmayı amaçlamaktadır. Bu his etkisini kaybedince tekrar cinsel ilişkiye devam edilmek sureti ile bu işlem 3 kez tekrarlanır. 4. tekrarda penis vajinadan çıkarılmadan boşalmaya izin verilir. Bu sayede erkek boşalma olgusunu kontrol etmeyi öğrenebilir.

Başka bir erken boşalma çözümü doktorlar tarafında reçeteli olarak verilen ilaç kullanımıdır. Özellikle son yıllarda tıp dünyasında yapılan atılımlar sonucu keşfedilen ilaçların kullanımı erken boşalma çözümü olarak etki gösterebilmektedir. Kullanımı gerçekleştirilen bu ilaçlar geciktiriciler olmaktadır. Geciktirici ilaçların kullanımı ile mükemmel bir cinsel ilişkinin yaşanması gerçekleşecek ve çiftler üst düzey bir haz alımı yaşayacaklardır.

Geciktiriciler 4 farklı ürün çeşidine ayrılmaktadır. Geciktirici hap, geciktirici sprey, geciktirici krem ve geciktirici jeldir. Bu ürün çeşitleri içinde en çok kullanılan ise geciktirici hap olmaktadır. Hap kullanımını gerçekleştirmeyen kişilerin ise tercihi geciktirici spreyler olmaktadır.

28 Ağu 2021 23:25

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.