WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim

Erken boşalma, erkek bireyin cinsel aktivite sırasında veya öncesinde isteği dışında boşalması olarak görülen vakalara verilen genel bir terimdir. Asla bir cinsel eksiklik veya hastalık değildir. Erken boşalma tedavisi en kolay ve en başarılı çözülebilen uyum sorunudur. Dolayısı ile herkesin içinde her problemi çözecek güç, yetenek ve bilgi vardır. Bunun için önemli olan bu sıkıntıyı çözmek istemek, maddi-manevi bedelleri ödemek, doğru yerde ve doğru zamanda denemek yeterlidir. Aksi takdirde asla başarılı bir sonuç elde edilemez.

Erken boşalıyorum diyen bir erkeğin bunu gerçekten diyebilmesi için cinsel yaşamının veya eşinin cinsel yaşamının olumsuz şekilde etkilenmesi gereklidir. Zira ara sıra sosyal hayatın olumsuz etkileri sebebi ile yaşanılan erken boşalma durumları gerçekten erken boşalma problemlerinin habercisi olmayabilmektedir.

Erken boşalıyorum ne yapabilirim diyen bir erkek için tavsiye edilen ilk şey sistemi durdurmayı öğrenmesidir. İkinci dikkat edilmesi gereken şey alışkanlıkları değiştirmeyi bilmektir. Mastürbasyon yaparak erken boşalmayı alışkanlık haline getirmiş kişi bunu cinsel yaşamına da taşıyabilir. Bu yüzden daha önce kazandığı bu alışkanlığı değiştirmeyi denemelidir.

Bunlardan başka erken boşalıyorum diyen erkekler cinsel ilişki öncesi metafor yaşıyor olabilirler. Yani cinsel aktivite öncesi acaba yine mi erken boşalacağım diye kendisini şartlaması da erken boşalmaya sebebiyet verebilir. Bu durumda erken boşalıyorum ne yapabilirim diyen kişi aklındaki bu yersiz ve olumsuz düşüncelerden kendini arındırmalıdır.

Kişi ilk olarak yukarıda bahsedilen yöntemleri kendi kendine deneyerek erken boşalma sorununu yenmeye çalışmalıdır. Bunda başarılı olamaz ise erken boşalıyorum ne yapabilirim sorusuna verilecek tek yanıt kalır. O da uygun bir cinsel terapi uzmanı ile görüşmektir. Terapist eşliğinde erken boşalmanın arkasında yatan esas nedenler tespit edilip bu etmenlerin üzerine gidilmesinde fayda vardır.

Bu süreçte yaşayacağınız ve yaşamayı arzu ettiğiniz bir cinsel birlikte var ise bunun içinde geciktirici ürünlerin kullanımını gerçekleştirmelisiniz. Geciktirici ürünler her ne kadar kalıcı bir tedavi sağlamıyor olsa da anlık ilişkilerinizin sorunsuz yaşanmasını sağlayacak mükemmel etkiler göstermektedir. Geciktirici olarak geciktirici sprey ve geciktirici krem ürünlerini hiçbir tereddütte kapılmadan kullanabilirsiniz.

28 Ağu 2021 23:20

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.