WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalan Erkekler Tedavi Yöntemleri

Cinsel arzu ve isteğin beyinde başlayıp beyinde bittiği bilinen bir gerçektir. Bu durumun kontrol edilmesi süreci de beyinde gerçekleşecektir. Genital ve diğer duyumlar yoluyla beyne ulaşan uyarılar beyinde yorumlanır ve anlamlandırılır. Bu anlamlandırma erkeğin biyolojik ve hormonsal dengeleri ile toplumsal, kültürel, dini ve ahlaki değer yargıları ve geçmişteki cinsel deneyimleri tarafından belirlenir. Boşalma refleksi de beyinde gerçekleşir. Bu refleksin kontrolünü kazanmak ise erken boşalmanın tedavisinde önemli bir yere sahiptir.

Erken boşalan erkeklerin tedavisinde sebebin açığa çıkarılması, endişelerin giderilmesi, sık cinsel ilişkide bulunarak cinsel gerilimin azaltılması, cinsel birliktelikte birden fazla ilişki sayısı, ilişki öncesi mastürbasyon yapılması oldukça etkili olmaktadır. Yine erken boşalan erkekler için bir başka tedavi yöntemi de Carezza yöntemidir. Bu yöntemde erkek boşalma olmaksızın en az bir saat süre ile sevişmeye motive edilir.

Bunlardan başka erken boşalan erkekler tedavi olarak geciktirici cinsel pozisyonlar deneyerek cinsel ilişki sürelerini uzatabilirler. Cinsel birleşme anında erkeğin pozisyonunun boşalma üzerine etkisi vardır. Bu yüzden bazı pozisyonlarda boşalma daha hızlı olmaktadır. Erkeğin üstte olduğu klasik cinsel birleşme pozisyonu (misyoner pozisyonu) boşalmanın geciktirilmesi için elverişli bir pozisyon değildir. Erkeğin daha rahat olduğu, kolay gevşeyebildiği ve efor harcamadığı kadını kucağına aldığı veya sırt üstü yerde yattığı pozisyonda erkek boşalmasını daha rahat kontrol edebilir. Ayrıca bu pozisyonlarda kadınlar daha hızlı ve rahat orgazma ulaşabilirler.

Erken boşalmanın tedavi yöntemlerinden bir diğeri ise geciktirici ürünlerin kullanımı olmaktadır. Geciktirici ürünlerin kullanımı ile orgazm yaklaşık olarak 2 – 3 kat daha geç olmaktadır. Bu süre ideal bir ilişki için yeterli olacaktır. Erkeklerin geciktirici olarak kullanımını gerçekleştirdiği ürünler ise genel anlamda geciktirici hap ve geciktirici sprey çeşitleridir. Bunun dışında geciktirici krem ve jel ürünleri de erken boşalmanın önlenmesinde oldukça etkili olabilmektedir.

28 Ağu 2021 23:19

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.