WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalan Erkekler Hangi Doktora Gitmeli

Günümüzde çok yaygın olarak erkekler üzerinde görülen bir rahatsızlık da erken boşalma sorunudur. Zira her iki erkekten birisi yaşamının bir bölümünde veya sürekli olarak cinsel aktivite esnasında erken boşalmaya maruz kalmaktadır. Bu durum erkeğin kendine olan güvenini kaybetmesinin yanında partnerinin de cinsel birleşmeden yeterli hazzı alamamasına sebep olabilmektedir. Bunun devamında çoğu zaman çiftler arasında sorunlar oluşurken genellikle çiftler arasında yaşanılan tartışmaların da asıl nedeni olarak sağlıklı olmayan bir cinsel yaşam gösterilebilir.

Erken boşalma bu kadar sancılı bir durum olmasına rağmen günümüzde çoğu erkek ya çekindiğinden dolayı ya da bilgisizliğinden dolayı doktora gitmemektedir. Burada çekinmeye bağlı durum, sorun yaşayan erkeğin partneri yardımı ile giderilebilmektedir.

Diğer durum yani erken boşalan erkekler hangi doktora gitmeli sorusu için cevap aramadan önce erkek erken boşalma problemini kendi kendine kontrol etmeyi denemelidir. Eğer çözüm üretemiyorsa ilk başvuracağı alan psikoloji alanıdır. Yani erken boşalmada erkekler ilk önce psikoterapist ile görüşmelidirler. Zira erken boşalma durumlarında sebep daha çok psikolojik olmaktadır. Böyle durumlarda hasta psikoterapist eşliğinde uygun tedavi sayesinde erken boşalmayı kontrol altına alabilmektedir.

Erkekte erken boşalma psikolojik sebeplerden kaynaklanmıyor ise fizyolojik bir problem var demektir. Bu da erken boşalma için hangi doktora gitmeliyim sorusuna cevap olarak Üroloji bölümünü işaret etmektedir. Zira erken boşalmaya neden olan fiziksel etkenlerden prostat hastalıkları, üretil ve genitral organ enfeksiyonu, üriner hastalıklar ve polisitemi olarak belirtilebilir.

Eğer erken boşalma sorununa Üroloji bölümü de çare bulamazsa erken boşalan erkeklerin gitmesi gereken Doktor Nöroloji uzmanıdır. Bunun sebebi olarak erken boşalmaya sinir sisteminde görülebilen bir rahatsızlığın neden olabileceğidir. Özellikle ameliyat sonrası yaşanan sinir sistemi hasarı erken boşalmayı tetiklemektedir.

Anlık cinsel aktivitelerinizi sorunsuz yaşamak istiyorsanız eğer bunun için geciktirici ürünlerin kullanımını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Geciktirici ürünlerin kullanımı ile partnerinizin cinsel arzularını karşılayacak ve ona unutulmaz bir cinselliği yaşatabileceksiniz. Geciktirici ürün kullanımında genel olarak tercih edilen ürünler big man, bolt, viga 60000, delay 48000, stag 9000, porcodile ve eros krem olmaktadır.

28 Ağu 2021 23:24

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.