WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalan Erkek Ne Yapmalı

Erken boşalmak, erkeğin boşalma refleksi üzerinde çok az kontrol sahibi olduğu veya hiç kontrol sahibi olamadığı ve boşalmasını kontrol edemeyeceği hissine kapıldığı durumu yaşaması olarak tarif edilebilir. Kontrolsüz boşalma yaşayan erkekler yoğun utanç, yetersizlik, eksiklik, aşağılanmış ve küçük düşme hisleri yaşayabilmektedirler. Yaşanan bu incinmenin etkisiyle insan ikili ilişkilerinde öfkeli, kendine olan güvenin azaldığı ya da aşırı kendini ispat gayreti içerisinde davranışlar sergileyebilmektedirler.

Erken boşalma bazen ilk ilişkiden itibaren ortaya çıkabileceği gibi, bazı durumlarda da daha önce problemi olmayan bir kişide gelişebilmektedir. Düzensiz cinsel ilişki, kişinin düzenli boşalamıyor olması burada önemli bir faktör olarak göze çarpmaktadır. Ayrıca ilişkiye verilen önem ve gerginlik, yani performansın çok önemli olarak algılandığı durumlarda da ortaya çıktığı görülmektedir.

Kişinin ilişkiyi algılayış şekli de önemli bir etmendir. İlk cinsel deneyimlerin, sağlıklı olmayan ortamlarda yaşandığı durumlarda kişinin aşırı gergin ve bir performans gösterme gereği içerisinde ilişkiye yaklaştığı durumlarda, erken boşlamanın sık görüldüğü bilinmektedir. Kişinin olaya verdiği değer, önemin fazla olması, yani performans anksiyetesinin yoğunluğu, düzensiz cinsel ilişki ya da nörojenik hassasiyetin varlığı erken boşalmayı yaratmada önemli faktörler olarak görülür. Genellikle altta yatan neden psikolojik olsa da nadiren fiziksel bir neden de etken olabilir. Bunlar sempatik sinir sistemi hasarı, şeker hastalığı, bölgesel genito-üriner hastalık, bölgesel duyu hasarı gibi organik faktörler olarak gösterilebilir.

Bu bakımdan erken boşalan erkekler ne yapmalı şeklinde yapılan araştırmalar boşalmayı kontrol etme konusunda eğitimi önermektedirler. Bununla birlikte, bir erkek, boşalmayı kontrol etmeyi yüksek bir uyarım düzeyinde öğrenmeye kalkışırsa, yaşadığı deneyimin boşalma ile yarıda kalması tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Çünkü her erkek boşalmanın olduğu kaçınılmazlık noktasında duygularını kontrol edemez.

Cinsel hayatınızda özel bir ilişki yaşayacak ve bu ilişkinin sorunsuz gerçekleşmesini istiyorsanız eğer geciktirici ürünlerin kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Geciktirici ürünlerin kullanımı ile mükemmel bir cinselliğin yaşanması sağlanacak ve partnerinizi tatmin etmeniz çok daha kolay olacaktır. Etkili bir geciktirici ilaç kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişi big man, k.l.g, bolt, afrodix, viga 60000, delay 48000 ve stag 9000 ürünlerini deneyebilir.

28 Ağu 2021 23:19

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.