WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erkeklerde Erken Boşalmayı Önleyen İlaçlar

Kadın ve erkek hayatta birçok şeyi paylaştığı gibi bunların başında da yatak odası gelmektedir. Aynı yastığa baş koymanın yanında cinsel ilişki sırasında da aynı düşünce ve duyguları paylaşırlar. Sağlıklı bir cinsel yaşam sağlayarak ilişkilerindeki uyumu devam ettirirler. Fakat bu sağlıklı cinsel yaşam bazen istemeden de olsa bölüntüye uğrayabilir. Buna sebep erkekte görülen erken boşalma durumu gösterilebilir. Zira erkeğin yaşayacağı ara sıra ve ya sürekli erken boşalma durumu kadını artık seks hayatından uzaklaştırıp başka yönlerde arayışlara itecektir. Bunu sonucu ise erkek kendi iç dünyasında çatışıp sorunu içinden daha da çıkılmaz hale getirecektir. Bilinen bir gerçek erken boşalma diye tabir edilen bu sorun kişilerin evliliklerin dahi yıkabilecek potansiyele sahiptir.

Erkeklerdeki erken boşalma nedenleri oldukça fazladır. Bu sorunu çözmek için öncelikle birey kendi kafasında mücadeleye başlar. Bu sorunu atlatabileceği konusunda kendine güvenmelidir.

Erkeklerde erken boşalma nedenleri ikiye ayrılır. Bunlar fizyolojik ve psikolojiktir. Fizyolojik sebepleri gerekli ilaç tedavileri ile atlatabilmek mümkündür. Soruna tam olarak noktasal yaklaşım yapılabilmektedir. Fakat psikolojik tedaviyi her birey kabul etmeyip durumu iyileşmeyeceğini bilerek ilaç tedavileri ile sadece zaman kaybı yaşayabilmektedir. Bu sebeple doğru tedavi her zaman zamanında yapılırsa işe yarar. Psikolojik tedavi kişiden kişiye değişen sürelerde olmakla beraber genellikle 2-3 ay kadar sürmektedir. Fiziksel erken boşalma nedenleri başında ise erken yaşlarda boşalmadan dolayı alınan hazzı sürekli hissetme isteği gelmektedir. Bunu yapan birey sürekli evde yalnız kalmak ve mastürbasyon yapmak ister. Belirli bir zamandan sonra ise yakalanma korkusu artık bu işlemi daha kısa sürede yapmayı gerektirir. Sürekli bu korkudan dolayı artık daha hızlı yapmaya başlar. Hızlı bir şekilde sadece boşalmak hazzını yaşamaya başlayan birey ilerleyen yaşlarda da bu alışkanlığına devam eder ve bu konuda süreklilik kazanır. Erkeklerde erken boşalma nedenlerinden olan bu sorun psikolojik destek ile atlatılabilir.

Bunun dışında erkeklerdeki erken boşalma nedenlerinden bir diğeri de uygunsuz ortamlarda edinilen cinsel deneyimlerden kaynaklanmaktadır. Özellikle prostat iltihaplanmasına sebep olan bu mikrop ve bakteriler ileride kısırlık bile yapabilecek düzeye gelebilir. Bu sebeple önce sağlık kuralına mutlaka uyulmalıdır.

28 Ağu 2021 23:00

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.