WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erkeklerde Erken Boşalma

Erken boşalma erkeğin çeşitli bazı faktörlerin etkisi sonucu partneri ile uyumlu bir seksüel aktivite yaşayamadan boşalması durumudur. Tanımından da anlaşılacağı gibi asla bir eksiklik ve ya yetersizlik olmayıp sadece geçici süreli bir uyum sorunudur. Genel olarak sorunun oluşmasında ki temel etmen psikolojik ve nadiren de olsa fiziksel etkiler rol oynamaktadır.

Erkeğin erken boşalma sorunu oldukça sık görünen fakat kolayca hiçbir erkek tarafından yüz üstüne çıkarılan bir durum değildir. Ağırlıkla saklanıp uzunca bir süre bu erken boşalma sıkıntısını yaşamayı tercih ederler. Hatta bazen kulaktan duyma yöntemlere başvurarak içinden çıkılmaz bir durumun oluşmasına vesile olabilirler. Oysaki uygun tedavi yöntemleri ile erkeklerde erken boşalma sorunu ortadan kaldırılıp daha kaliteli ve daha uzun süreli cinsel birleşmeler yaşanabilir.

Erken boşalma sorunun temeli genellikle psikolojik sebeplere dayanmaktadır. Kişinin ergenlikten gençliğe geçiş yaptığı dönemlerde yaşadığı bazı olumsuzluklar erken boşalmaya neden olabilmektedir. Özellikle mastürbasyon yapılırken direk sonuca odaklanmak, cinsel korkuların edinilmesi, partnerin tatmin edilemeyeceği hissine kapılmak, cinsel tecrübesizlik gibi birçok faktör erken boşalmanın gerçekleşmesine sebebiyet vermekte ve aynı zaman da kişinin de psikolojik olarak etkilenmesine neden olmaktadır.

Günümüzde birçok farklı yöntemler ve uygulamalar ile erkeklerde erken boşalma başarı ile çözümlenebilmektedir. Bunun için, yani tedaviden istenilen sonucun alınması için öncelikle yaşanılan sorunun fizyolojik mi yoksa psikolojik kaynaklı bir problem mi olduğu saptanmalıdır. Erken boşalma her ne kadar cinsel bir hastalık veya yetersizlik gibi görülse de, aslında bir problem olmayıp, cinsel bir uyumsuzluktur.

Erkeklerde erken boşalma sorunu baş göstermesi halinde, partnerinin ona destek olması ve yaşanılan bu durumu erkeğe bir yetersizlik olarak değil sadece geçici ve çözümü olan bir rahatsızlık olarak hissettirmesi gerekir. Bilinmelidir ki bu uyumsuzluk sorununda en önemli şeylerden birisi de partnerinin erkeğe sağladığı manevi destektir. Çünkü cinselliğin beyinde başladığını biliyorsak bazı sorunların da ilk olarak başladığı noktada çözümleneceğini bilmemiz gerekmektedir. Bu süreçte kişi dilerse cinsel takviye ürünü olan geciktiricilerin de kullanımını gerçekleştirebilir. Geciktirici hap veya geciktirici sprey gibi ürünlerin kullanımı orgazm geciktirecek ve buna bağlı olarak cinsel ilişkinin süresini uzatacaktır.

28 Ağu 2021 23:27

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.