WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Delay Geciktirici Sprey

İnsanların günlük hayatlarında rutin olarak uyguladığı aktiviteler vardır. Bunlar düzenli yemek, tuvalete gitmek, uyumak ve işe gitmek şeklinde tanımlanabilir. Cinsel ilişkiyi de bu kategoriye koymak mümkündür. Sonuçta çiftler düzenli bir cinsel hayata sahiptirler.

Bu düzenli cinsel hayatın sürekliliğinin sağlanması oldukça önemlidir. Zira gerek erkek gerek kadın gün içinde yaşadığı stres ve sıkıntıyı yatakta yaşadığı cinsellik ile boşaltabilmektedir. Bazen düzenli cinsel hayat çeşitli etkenlerin altında bölünebilmektedir. Özellikle erkek bireyin yaşadığı erken boşalma bunda önemli bir yere sahiptir.

Anlaşılacağı üzere erken boşalma kişiler üzerinde birçok olumsuz etkiye sahip istenmeyen bir cinsel uyumsuzluktur. Tedavisi mümkün olmakla birlikte bireylere bu konuda büyük görevler düşmektedir.

Erken boşalan erkekler tedavi olmak maksadı ile çeşitli yöntemler deneyebilirler. Bunların başında yapılması gereken konusunda uzman bir doktora görünmektir. Zira erken boşalmaya neden olan bir üriner sistem ve ya sinir sistemi hastalığı olabilir. Eğer böyle ise doktor tarafından verilecek uygun ilaç tedavisi yardımı ile erken boşalma sorunu çözülebilir. Erken boşalan erkekler tedavi maksadı ile antidepresan ve sinir sistemini rahatlatıcı etkiye sahip ilaçları kullanabilirler. Erken boşalan erkekler tedavi yolu olarak çeşitli yöntemleri kendi başlarına deneyebilirler. Penis başını sıkma yöntemi ve dur başla yöntemi erken boşalan erkekler tedavi şekli olarak en sık önerilen yöntemlerdir.

Erken boşalan erkekler tedavi yöntemlerini uygulamadan önce boşalma mekanizmasının çalışması hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Erkek, erkeğin orgazmının da kadının orgazmı gibi öğrenilebilen bir refleks olduğunu bilmelidir. Fakat önce böyle bir tedaviye başlamadan önce gerçekten sorunu olan erkek tedaviye gerek duymalıdır. Çift arasındaki cinsel sorunlar sadece bir eşin gayreti ile hiçbir zaman halledilemez. Dolayısı ile eşlerin birbirine olan desteği tedavide önemli rol oynamaktadır.

28 Ağu 2021 23:04

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.