WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsel İktidarsızlık Nedenleri

Erkeklerin çoğunda stres, sıkıntı, yorgunluk, endişe, aşırı alkol ve sigara tüketimi cinsel iktidarsızlık nedenleri olarak gösterilmektedir. İktidarsızlık erkeklerde her yaş grubunda görülebilen fakat yaş ortalaması arttıkça görülme oranının daha da arttığı bir sorundur.

Öncelikle erkeklerin iktidarsızlık teşhisi ya da cinsel iktidarsızlık nedenleri için ürolojik testler yaptırması ve doktor muayenesinden geçmesi gerekebilir. Erkeklerde yoğunluk olarak psikolojik sebeplerden dolayı kaynaklanan bu sorun, fiziksel yapı nedeniyle ya da erkeğin ilişki başlangıcında yaptığı heyecan ve endişeden de kaynaklı olarak ortaya çıktığı belirlenmiştir. Şeker hastalığı veya gizli şeker, kötü beslenme alışkanlıkları, kalp hastalıkları, aşırı kilo, damar hastalıkları, yüksek tansiyon, kan yağlarının artışı, geçirilen ameliyatlar, nörolojik hastalıklar da fiziksel cinsel iktidarsızlık nedenleri arasında gösterilmektedir.

Cinsel iktidarsızlığın bitkisel ve tıbbi olarak 2 farklı çeşitte tedavisi bulunmaktadır. İktidarsızlık bir hastalık olarak gösterilmemelidir. Cinsel birleşme başlangıcında erkeğin ilk olarak yeterli sertleşmeyi sağlayamaması üzerine hemen iktidarsızlık teşhisi konulmamalıdır. Bitkisel içerikli cinsel sağlık ürünleri kullanılmalıdır. Belirli bir süre izlenmeli eğer durum sürekli hale dönüşüyorsa doktora başvurulmalı, doktorun yönlendirmesi sonucunda hareket edilmelidir.

28 Ağu 2021 03:14

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.