WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Afrodizyak Ne Demektir

''Afrodizyak Ne Demektir?'' Sorusuna yanıt olarak afrodizyak kelimesinin ne demek olduğu hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede bulunmaktadır. 

Afrodizyak ne anlama gelir?

Afrodizyak kişinin cinsel bakımdan uyarılmasını sağlayan,madde,yağ,besin,ilaç ve bitkilerin ortak olarak isimlendirilmiş haline denir.Cinsel isteğin uyarılmasına yarayan afrodizyakk yunan tanriçesi olarak bilinen Afroditten günümüze kadar gelen bir terimdir.Afrodizyak etkili ürünlerin çeşiti de oldukça geniştir.Koku,sıvı damlalar,haplar vede parfüm halinde satılabilen afrodizyak ürünlere verilebilecek örneklerdir.

Afrodizyak’ın ise kelime olarak Yunan Mitolojisindeki Afrodit yani güzellik tanrıçasından geldiği bilinmektedir. Afrodizyak malzemeler parfüm olarak, ilaç olarak, sıvı damla halinde veya parfüm olarak da üretilmektedirler . Bu şekilde üretilen afrodizyak malzemeler ticari anlamda büyük bir Pazar oluşturmuş durumdadır. Dışarıdan alınan bu maddeler cinsel organlardaki fiziksel performansı değiştirdiği gibi kişinin libidosunda da etkiye yol açmaktadır.Erkelerde cinsel ilişki sırasında erken boşalmayı önleyen afrodizyak etkili geciktiricilerde üretilmektedir.

Fakat bu afrodizyak malzemelerin yine bilinçli olarak kullanılması gerekmektedir. Fazla para kazanma hırsı birçok sektörde ortaya çıktığı gibi bu sektörde de kendisini göstermektedir.

Özellikle ucuz olması için özensiz malzemelerden ve merdiven altı diye tabir edilen şekilde üretilen bir çok afrodizyak etki yarattığı iddia edilen ürün cinsel performansı arttıracağı yerde olumsuz performans gösterilmesine dahi neden olabilmektedir. Bu nedenle kullanılacak ürünlerin iyice araştırılıp öyle kullanılması gerekirse uzmanlardan tavsiye alınması mantıklıdır. 

28 Ağu 2021 22:17

Diğer Yazılar

    © 2020 Eczane Sağlık. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.